0

Mazurek powiedział to wprost. Zwrócił się do Ochojskiej (WIDEO)

Reklama

Janina Ochojska często nie zgadza się z działaniami podejmowanymi przez rząd na granicy z Białorusią i także z Rosją. W 2021 roku do wpisu Janiny Ochojskiej na temat wydarzeń na granicy z Białorusią postanowił odnieść się Robert Mazurek.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Dziennikarz podkreślił między innymi, że był z aktualną europoseł „po imieniu”, lecz z jej wypowiedziami na temat polskich działań na granicy z Białorusią nie zgadza się – „nie wiem, gdzie droga Janko oczy ze wstydu podziać” – mówił Mazurek.

Wojna na terytorium Ukrainy trwa już od roku. W związku z możliwym zagrożeniem ze strony Rosji i Białorusi minister Mariusz Błaszczak poinformował o dokonaniu rozbudowy zabezpieczeń znajdujących się na granicy z Rosją i Białorusią.

POLECAMY TAKŻE: Rzecznik Straży Granicznej skomentowała wyrok ws. Barbary Kurdej-Szatan

Rozpoczęliśmy prewencyjną rozbudowę zabezpieczeń na granicy z Rosją i Białorusią. To element naszej strategii obrony i odstraszania. Pierwsze umocnienia są już rozmieszczane na granicy z Obwodem Kaliningradzkim – poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

Na wpis polskiego ministra postanowiła odpowiedzieć europoseł Janina Ochojska, która w dość kryrycznym tonie odniosła się do inicjatywy podjętej przez reprezentantów rządu.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Szkoda, że Min. Błaszczak
nie podał kosztu budowy takiego „zabezpieczenia” ani nie wytłumaczył po co ono. Wg raportów SG w 2022 roku 23 osoby próbowały przejść nielegalnie przez tę granicę. Myślę, że znowu chodzi o wyprowadzenie kasy przez firmę kolegi, który będzie ją budował – skomentowała aktualna europoseł.

Reklama

Mazurek o Ochojskiej

W 2021 roku do jednego z wpisów Janiny Ochojskiej na temat wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej odniósł się Robert Mazurek. Chodziło o tweeta europoseł, która postanowiła skrytykować użycie wobec migrantów armatek wodnych.

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć grozi śmiercią z powodu zamarznięcia. Obciąży ona @Straz_Graniczna oraz @Kaminski_M_. Tragedia na granicy została wywołana przez Wasze błędy w zarządzaniu tą sytuacją. Ogarnijcie się. Można jeszcze coś zrobić – napisała 16 listopada 2021 roku Janina Ochojska.

Robert Mazurek słowa polityk skomentował w jednym z programów emitowanym na „Kanale Sportowym”.

Janina Ochojska, którą znałem, byliśmy po imieniu. Droga Janko, ja Cię dalej bardzo lubię, ale muszę powiedzieć, że jak czytam teraz, może zacytuję, iż –  użycie armatek wodnych na migrantów, którzy nie mają się gdzie osuszyć grozi śmiercią z powodu zamarznięcia – to nie wiem, gdzie droga Janko oczy ze wstydu podziać – powiedział dziennikarz.

Pełna wypowiedź dziennikarza pada około 15 minuty.

Źródło: Twitter, YouTube

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama