0

Michał Rachoń napisał to wprost. Chodzi o sieć sklepów „IKEA”

Reklama

Michał Rachoń za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” opublikował wpis, w którym odniósł się do sieci sklepów „IKEA”.

Michał Rachoń od 2016 roku występował na antenie Telewizji Polskiej na kanale informacyjnym TVP Info. Jednak z powodu ostatnich zmian wokół mediów publicznych jego kariera w TVP stanęła pod sporym znakiem zapytania.

Reklama

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zamieszanie w TVP. Pojawiły się nowe nieoficjalne informacje

W zeszłym miesiącu w mediach jednym z głównych tematów była sytuacja wokół mediów publicznych, a w tym przede wszystkim wokół Telewizji Polskiej. Dwa tygodnie temu przestał nadawać kanał informacyjny publicznego nadawcy — TVP Info. Nie działał także portal internetowy stacji. Po wejściu na stronę „tvp.info” następowało przekierowanie na stronę „tvp.pl”, które nota bene ma miejsce do dziś.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca decyzja ws. TVP. Jest reakcja z Pałacu Prezydenckiego

Wcześniej minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz podjął decyzję o odwołaniu prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek – czytamy w komunikacie na profilu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na portalu społecznościowym „X”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z Klarenbachem? Dziennikarz opublikował niepokojące zdjęcie

Z kolei w środę 27 grudnia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało komunikat szefa tego resortu – Bartłomieja Sienkiewicza ws. mediów publicznych.

W związku z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A – czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Zmiany na szczytach Telewizji Polskiej doprowadziły także do zmian w składzie występujących na antenie dziennikarzy. Z TVP zniknął między innymi Michał Rachoń, który teraz prowadzi swój program „Jedziemy” w Telewizji Republika.

Reklama

Michał Rachoń o sieci sklepów „IKEA”

Michał Rachoń za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” opublikował wpis, w którym odniósł się do sieci sklepów „IKEA”. — Planujemy zakupy mebli do nowej scenografii mojego programu #Jedziemy. Na pewno nie będą to meble @IKEA – napisał były dziennikarz Telewizji Polskiej.

 

Źródło: Twitter

Foto: Wikipedia, Kapitel, CC BY-SA 4.0

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama