0

„Moje serce powoli umiera”. Dramat Owsiaka po przegranym procesie

Reklama

Jerzy Owsiak w październiku poprzedniego roku poinformował o wyroku sądu w sprawie dotyczącej sporu z Barbarą Pielą, która jest autorką animacji „Plastusie”. Lider WOŚP został zobowiązany do złożenia przeprosin wobec kobiety. W związku z zaistniałą sytuacją Owsiak opublikował za pośrednictwem swojego konta na Facebooku post, w którym odniósł się do tej sytuacji.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Sprawa dotyczyła jednego z odcinków „Dobranocki” z 12 stycznia 2019 r., który dotyczył finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiono tam Hannę Gronkiewicz-Waltz i Jurka Owsiaka, lecz sposób, w jaki zostali przedstawieni w tej produkcji sprawił, że oboje postanowili pozwać Barbarę Pielę. Jednak sądy w tej sprawie postanowiły umorzyć postępowania. Wówczas Barbara Piela postanowiła pozwać Jurka Owsiaka zarzucając mu zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych.

POLECAMY TAKŻE: To Jerzy Stuhr powiedział o sądach. Nagranie hitem internetu (WIDEO)

24 października o wygranej z Jerzym Owsiakiem poinformowała Barbara Piela, która na ten temat opublikowała krótki wpis za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Wygrałam proces z J. Owsiakiem! Doszło do naruszenia dóbr os.-na konferencji pr. 13-4/01/19 J.O. zawarł bezpodst. sugestie łączące mnie ze zbrodniami Auschwitz i przyczyną śmierci P.Adamowicza.Animacja NIE miała char. antysemickiego. Dziękuję mec.Wdowczykowi i świadkowi M.Kurce – poinformowała na Twitterze Barbara Piela.

Reklama

Jerzy Owsiak o wyroku sądu

Wyrok sądu skomentował także Jerzy Owsiak. Poniżej przytaczamy fragmenty wpisu. Cały oryginalny wpis lidera WOŚP zamieszczamy na końcu artykułu.

POLECAMY TAKŻE: Skandal na koncercie Kozidrak. Jest mocna reakcja TVP (WIDEO)

Ten news to grom z jasnego nieba!
Mam ogień w sercu. I coraz trudniej go podtrzymać. Moje serce powoli umiera. Kolejny kawałek odpada i już nic go nie podniesie. Nie trzeba bić, masakrować, przypalać żywym ogniem, aby zabić. Nie trzeba noża, kuli czy pętli na szyi. Są słowa, które – jak kula – rozrywają serce w drobny mak! Są stany ciągłej narracji, które potrafią ranić do żywego – napisał na Facebooku Jerzy Owsiak.

POLECAMY TAKŻE: To Jerzy Stuhr powiedział o sądach. Nagranie hitem internetu (WIDEO)

Autorka filmu czuje się obrażona moją obroną na jej atak. Podaje sprawę do sądu. Wszyscy na sali sądowej oglądamy ten film ponownie. Traumatyczne przeżycie. Cała rozprawa jak z powieści Kafki. Pytania, co mogło mnie obrazić. Odpowiedzi, że Gwiazda Dawida była na banknocie taka maleńka. Dwie godziny detalicznego rozkładania tego okropnego filmu na czynniki pierwsze. Zapada wyrok. Musze przeprosić autorkę plastelinowych opowieści. Wszystko to, co powiedziałem w swojej obronie, mogło ją obrazić. Słowa przeprosin mają paść w ogólnopolskich mediach. – napisał Jerzy Owsiak.

Źródło: Facebook, RP.pl

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama