0

Morawiecki zabiera głos. Padły ważne słowa

Reklama

Mateusz Morawiecki za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał głos w związku z przypadającą na dziś rocznicą wprowadzenia na terenie Polski stanu wojennego. 

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Na samym początku bieżącego tygodnia – 11 grudnia — w izbie niższej polskiego parlamentu premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose. Następnie już po południu Sejm głosował nad wotum zaufania dla rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatecznie polski Sejm w głosowaniu nie udzielił wotum zaufania dla rządu kierowanego przez Mateusza Morawieckiego. Za udzieleniem wotum zaufania postanowiło zagłosować 190 parlamentarzystów, przeciwnych było 266.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Żaden z posłów nie zdecydował się na wstrzymanie od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału troje posłów należących do klubu Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Ścigaj, Zbigniew Ziobro i Szymon Szynkowski vel Sęk.

Następnie za sprawą decyzji sejmowej większości Donald Tusk uzyskał wotum zaufania – wniosek w tej sprawie został poparty przez 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Lider Koalicji Obywatelskiej spotkał się tego samego dnia z prezydentem Andrzejem Dudą.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Z kolei już w środę doszło do zaprzysiężenia nowego rządu, na którego czele stanął lider Koalicji Obywatelskiej — Donald Tusk.

Reklama

Mateusz Morawiecki zabiera głos w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego

Były już szef polskiego rządu — Mateusz Morawiecki za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter) zabrał głos w związku z przypadającą na dziś rocznicą wprowadzenia na terenie Polski stanu wojennego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

42 lata temu komunistyczna Rada Państwa wprowadziła na terenie Polski stan wojenny. Dziś wciąż powinniśmy pamiętać o jego ofiarach, cierpieniach milionów Polaków, odwadze członków Solidarności i Solidarności Walczącej, którzy walczyli z reżimem o naszą wolność. Wolność, która nadeszła! Korzystajmy z niej mądrze. Dbajmy o Polskę, niepodległość i demokrację – napisał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Twitter

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Brak wotum zaufania dla rządu PiS. Prezydent zabiera głos

Reklama