0

„Na pewno oglądać nie będę”. Problemy „nowego” TVP?

Reklama

Telewizja Polska w ostatnim czasie przechodzi wiele zmian. Jedni dziennikarze do TVP przybyli, a drudzy z kolei odeszli i raczej już długo nie wrócą. Efekt „nowej miotły” dotknął między innymi znany teleturniej publicznego nadawcy „Va Banque”, w którym doszło do zmiany prowadzącego.

„Va Banque”, to dobrze znanym Polakom teleturniej telewizyjny, którego geneza opiera się na amerykańskim formacie „Jeopardy!”. W Polsce pierwsza jego emisja miała miejsce w latach od 1996 do 2003. Wówczas jego prowadzącym był znany polski aktor Kazimierz Kaczor. Następnie teleturniej zostawił wznowiony w 2020 roku. Po reaktywacji jego prowadzącym został popularny dziennikarz sportowy Telewizji Polskiej – Przemysław Babiarz.

Reklama

Jednak w bieżącym roku doszło do kolejnej zmiany w roli prowadzącego teleturniej. Przemysława Babiarza zastąpił Radosław Kotarski – polski dziennikarz i również twórca popularnego w Polsce kanału na platformie YouTube – „Polimaty”. Jednak z tą zmianą nie każdy miał zamiar się godzić i widać to aż do dziś.

Polecamy także: Jest zdecydowana decyzja prezydenta. Tak zareagował Tusk

Na profilu „Bądźmy razem. TVP” pojawiła się informacja o debiucie Radosława Kotarskiego w roli prowadzącego teleturniej „Va Banque”. Wiadomość na ten temat części internautów nie przypadła do gustu. Pod wpisem znalazło się wiele reakcji przy pomocy emotikonu „wrr”. W komentarzach internauci również postanowili wyrazić swoje zdanie na temat przeprowadzonej zmiany.

Reklama

Telewizja Polska ma problem?

– Już we wtorek w Va Banque. TVP przywita Was nowy prowadzący Radek Kotarski  W nowym sezonie teleturnieju wystąpi także rekordzista Jeden Z Dziesięciu Artur Baranowski Zapraszamy od poniedziałku do soboty o 18:10 do TVP2

– poinformował profil „Bądźmy razem. TVP” na Facebooku.

Niektóre komentarze wskazywały, że widzowie nie mogą pogodzić się ze zmianą, która zaszła w programie Telewizji Polskiej.

— Nigdy , przenigdy nie dorówna Panu Babiarzowi, szkoda, a tak zawsze czekałam na ten program – napisała Pani Lucyna.

— Wolalam poprzedniego prowadzącego – napisała Pani Barbara.

— Na pewno oglądać nie będę! – napisał Pan Grzegorz.

Pojawiły się jednak także pozytywne komentarze.

–  Jesteś Pan tak sympatyczny że będę oglądać i mam nadzieję że dasz Pan radę – napisała Pani Irena.

– Mam nadzieję że będzie lepiej. Pan Babiarz mi się nie podobał jako prowadzący. Teleturniej oglądam ze względu na formę i uczestników – pisała z kolei Pani Iwona.

Źródło: Media Społecznościowe – TVP

Reklama