0

Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Reklama

Eurowizja 2023 już za nami. Ostatecznie zwycięstwo w konkursie zdobyła Szwecja za sprawą występu Loreen, która w Liverpoolu zaprezentowała utwór „Tattoo”. Polska uplasowała się na 19. miejscu w wielkim finale, lecz w mediach prędko pojawiły się wyniki z pierwszego etapu konkursu, gdzie Polska zajęła wysokie miejsce.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Reklama

Eurowizja, to konkurs, który bez wątpienia od lat wzbudza wiele emocji. Niejednokrotnie po wielkim finale można było zauważyć niemałe podziały fanów, gdzie jedni zgadzali się z ostatecznym werdyktem i uważali go za słuszny, a z kolei drudzy uważali zupełnie przeciwnie i wielokrotnie wyrażali to wprost w internecie.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca sytuacja w programie TVP. Prowadzący nagle pokazał wymowny gest (WIDEO)

W tym roku Polska była reprezentowana przez Blankę. Jej utwór „Solo” słuchaczom może się kojarzyć przede wszystkim z wakacyjnymi rytmami. Do tej pory na YouTube na kanale „Warner Music Polska” utwór śpiewany przez Blankę Stajkow zebrał ponad 25 milionów wyświetleń po siedmiu miesiącach od publikacji. Pod teledyskiem można spotkać nie tylko komentarze z Polski, lecz również z całego świata.

Reklama

Eurowizja 2023: Blanka z sukcesem?

W tym roku w półfinałach decydowali wyłącznie widzowie. Pierwszy z nich wygrała Finlandia, drugie miejsce przypadło Szwecji, a podium zamknął Izrael. W drugim półfinale brała udział Polska. Wyniki z pewnością mogą się spodobać fanom Blanki i samej piosenkarce.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Drugi półfinał na pierwszym miejscu zaliczyła Australia (149 pkt.). Drugie miejsce powędrowało do Austrii (124 pkt.) . Najniższe miejsce na podium przypadło Polsce, która zebrała 124 punkty od widzów.

Przypomnijmy, że wielki finał wygrała Szwecja. Drugie miejsce zajęła Finlandia. A podium tym razem zamknął Izrael. Dla Szwedów triumf „wyśpiewała” Loreen, która zaprezentowała utwór „Tattoo”.

Źródło: Eurowizja.org

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama