0

Na to czekało wielu Polaków. Wspomniała wiadomość ws. Dawida Kubackiego

Reklama

Trener Thomas Thurnbichler w rozmowie z portalem Skijumping.pl przekazał bardzo dobre wiadomości. Chodzi dokładnie o lidera polskiej kadry skoczków – Dawida Kubackiego.

POLECAMY TAKŻE: Doda odrzuciła zaproszenie gwiazdy TVN. Wprost wskazała swoje powody

Reklama

Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył sezon 2022/2023 w skokach narciarskich. Warto przypomnieć, że przez długi czas znakomity polski skoczek był liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

POLECAMY TAKŻE: Lewandowski znowu to zrobił. To po prostu trzeba zobaczyć (WIDEO)

Jednak w drugiej połowie cyklu dogonił go Norweg Halvor Egner Granerud, który ostatecznie do końca sezonu nikomu nie oddał prowadzenia w „generalce”.

Na dodatek w trakcie mistrzostw świata w Planicy na dużej skoczni Kubacki zdobył brązowy medal. Jednak niedługo przed końcem sezonu media obiegła informacja o wycofaniu się 33-letniego skoczka. Prędko okazało się, że główną przyczyną są poważne problemy zdrowotne jego żony.

POLECAMY TAKŻE: Dramat gwiazdora TVN. Prokuratura podjęła zdecydowane kroki w jego sprawie

– Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem, że będzie walczyła – napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

– Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze – podkreślił ówczesny wicelider Pucharu Świata.

Reklama

Thomas Thurnbichler o Kubackim

Na szczęście najgorsze Dawid Kubacki i jego rodzina ma już za sobą. Skoczek w kwietniu za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o wyjściu jego żony ze szpitala.

POLECAMY TAKŻE: Tego Jerzy S. się nie spodziewał? Zaskakujące informacje ws. znanego aktora

Wróciliśmy dzisiaj do domu i śmiało mogę powiedzieć, że to cud dokonany rękami lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów. Dziękuję za każdą Waszą modlitwę, dobrą myśl, słowo otuchy. Nadal będą nam potrzebne, bo Marta zaczyna intensywną rehabilitację, a ja będę uczył się nowej rzeczywistości. Dziękujemy całej załodze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jesteście teamem na miarę zwycięstwa w Pucharze Narodów! – napisał polski skoczek.

Teraz w sprawie Dawida Kubackiego głos zabrał trener Thomas Thurnbichler. Poinformował on, że Kubacki wrócił już do treningów.

Dawid Kubacki zaczął już trenować wspólnie z grupą – poinformował trener polskiej kadry skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler w rozmowie ze Skijumping.pl.

Przeprowadziłem naprawdę owocną rozmowę z Dawidem. Wraz z Martą bardzo dobrze radzą sobie z zaistniałą sytuacją – cytują Austriaka media.

Źródło: RMF FM, Skijumping.pl

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama