0

Na to czekało wielu widzów TVP. To już oficjalna informacja

Reklama

Festiwal w Opolu już wkrótce — TVP podało nazwiska i pseudonimy gwiazd, które wystąpią na jednym z najbardziej popularnych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Kogo w tym roku będziemy mogli usłyszeć? Nie zabraknie wielkich gwiazd polskiej muzyki. Na to z pewnością czekało wielu widzów.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca sytuacja w programie TVP. Prowadzący nagle pokazał wymowny gest (WIDEO)

Reklama

60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się 9 czerwca i potrwa do 11 czerwca. Na samym początku wydarzenia odbędzie się „Wielka Gala – Od Opola do Opola”. W trakcie  koncertu na opolskiej scenie przypomniane zostaną najważniejsze muzyczne wydarzenia, które miały miejsce w minionych 60 latach.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

W związku z tym na scenie pojawią się: Jolanta Darowna, Golec uOrkiestra, Zakopower, Lombard, Trubadurzy, Pectus, Wanda i Banda, Universe, Krzysztof Jaryczewski, Gromee, Dominik Dudek, MaRina, Viki Gabor.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Z kolei po gali przeprowadzone zostaną debiuty. Uczestnicy tej części będą walczyć o nagrodę imienia Anny Jantar. Ta część zostanie urozmaicona przez występy znanych wykonawców, wśród których pojawią się: Doda, Gromee, Blue Cafe i Feel.

Reklama

Festiwal w Opolu

W drugim dniu festiwalu odbędą się premiery, w trakcie których wystąpią między innymi: Sara Chmiel feat. Gromee – „Ty i ja”, Łukasz Drapała – „Jeszcze jestem”, Iwaneczko – „Miłość”, Anastazja Maciąg – „Moment”, Mezo i Liber – „Jakie masz dziś plany”. Następnie około godziny 22:00 odbędzie się część „Czas ołowiu”. W jej trakcie zostanie oddany hołd dla artystów, którzy już od nas odeszli.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Z kolei w niedzielę odbędzie się odsłona „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności”. Na scenie pojawią się między innymi: Robert Rozmus, Leszcze, Olga Szomańska, Lombard, Janusz Radek, Pectus, Sławek Uniatowski, Łukasz Zagrobelny.

Na sam koniec odbędzie się finał „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60. KFPP, Opole 2023”. Wówczas na opolskiej estradzie wystąpią między innymi: Marek Piekarczyk, Czerwone Gitary, Danuta Błażejczyk i Andrzej Rybiński, Justyna Steczkowska, Ania Wyszkoni, Maryla Rodowicz, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Izabela Trojanowska, Halina Mlynkova, Edyta Górniak, Krzysztof Cugowski, Pectus, Halina Frąckowiak, Skaldowie, Sławek Uniatowski, Ryszard Rynkowski, Bogdan Kalus.

Źródło: TVP

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama