0

Na to czekało wielu widzów. Znany dziennikarz poprowadzi w TVP nowy program

Reklama

Na antenie TVP Info został wyemitowany pod koniec maja nowy program „Fakty czy kłamstwa”. Jego prowadzącym jest Jakub Maciejewski – publicysta tygodnika „Sieci” i portalu wpolityce.pl.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów TVP. Telewizja Polska ogłosiła wspaniałą wiadomość

Reklama

We wtorek, 30 maja na antenie TVP Info pojawił się nowy program „Fakty czy kłamstwa”. Jego prowadzący Jakub Maciejewski będzie zajmować się manipulacjami i kłamstwami informacyjnymi – czytamy na stronie TVP Info.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Prowadzący Jakub Maciejewski będzie rozprawiał się z kłamstwami i manipulacjami informacyjnymi, jakie dominują na rynku medialnym. Autor przyjrzy się materiałom dziennikarskim, w których przemycane są nieścisłości, półprawdy lub wręcz ewidentne kłamstwa – czytamy.

Z dalszych informacji przekazanych przez TVP wynika, że jednym z zadań programu jest przedstawienie tego, jak media mające zagraniczny kapitał realizują Interesy polityczne.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

To program o tym, jak media o zagranicznym kapitale realizują konkretne interesy polityczne, o fake newsach, jakie o Polsce rozprowadzają obce kraje, np. Rosja i Niemcy, o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo informacyjne kraju – poinformował publiczny nadawca.

Reklama

Nowy program w TVP

Głos na temat nowego programu zabrał Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Michał Adamczyk,  który nie ukrywał, że liczy na to, że nowy program prędko zyska na popularności. Podkreślił również, że: – W internecie i wielu mediach prywatnych pojawia się masa nieprawdziwych informacji.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Jakub Maciejewski krok po kroku regularnie, co tydzień, będzie je analizował i odpowiadał na pytanie: fakty czy kłamstwa – mówił Michał Adamczyk.

Prowadzący program „Fakty czy kłamstwa” – Jakub Maciejewski to publicysta tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl. Jest także związany z krakowskim Dwumiesięcznikiem ARCANA. Dziennikarz jest również autorem książek: „Ludzie Czerwonego Mroku” i  „Wewnętrzny front. Łukaszenki wojna informacyjna i kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej”.

Źródło: TVP

Foto: Flickr

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama