0

Najnowszy sondaż dla TVN. Tusk i Platforma będą w szoku

Reklama

Sondaż wyborczy Kantar dla „Faktów TVN”. Wynika z niego, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Republikanie). Formacja rządząca odnotowała dość spory wzrost poparcia.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakujący wpis Andrzeja Dudy. Takich słów nikt się nie spodziewał (FOTO)

Reklama

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni) – w tym przypadku największe opozycyjne ugrupowanie zaliczyło wyraźny spadek poparcia.

Na najniższym miejscu na podium z takim samym wynikiem znalazły się dwie partię – Polska 2050 Szymona Hołowni i Konfederacja Wolność i Niepodległość. Wynik powyżej progu wyborczego zaliczyła jeszcze Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem, Wiosna Roberta Biedronia).

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek pokazała zdjęcie sprzed 20 lat. Fani mogą być w szoku (FOTO)

Złe wieści płyną do ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza – Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło się ponownie poniżej progu wyborczego. Ten sam scenariusz dotyczy Kukiz’15 i koalicji Porozumienia i AgroUnii.

Reklama

Sondaż wyborczy Kantar dla TVN 24

Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Republikanie) – 31 procent. Oznacza to dla formacji rządzącej wzrost notowań o trzy punkty procentowe w porównaniu do poprzedniego badania Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 w poprzednim miesiącu.

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni) – 26 proc. Oznacza to spadek poparcia o 3 pp. Na trzecim miejscu znalazły się dwa grupowania z wynikiem 9 proc. Są nimi Konfederacja Wolność i Niepodległość – wzrost o 1 pp. i Polska 2050 Szymona Hołowni – spadek poparcia o 2 pp.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Ostatnim ugrupowaniem, które uzyskało wynik powyżej progu wyborczego jest Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Partia Razem) – 6 proc., co oznacza wzrost o 1 pp.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 2 proc. – spadek o 1 pp. Kukiz’15 z wynikiem 2 proc. – brak zmian w poparciu. Porozumienie i AgroUnia – 1 proc. Jest to spadek o 1 pp. Nie wiem\trudno powiedzieć\jeszcze nie zdecydowałem(am)\odmowa odpowiedzi – 14 procent (wzrost o 2 pp.).

Źródło: TVN

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama