0

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla jednej partii

Reklama

Najnowszy sondaż United Surveys dla portalu „Wirtualna Polska”. Wynika z niego, że wybory parlamentarne wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami. Złe wieści płyną do AgroUnii i Porozumienia. Z informacji portalu „Wirtualna Polska” wynika, że w ostatni weekend to połączenie zatwierdził zarząd tej drugiej partii.

POLECAMY TAKŻE: Gwiazdor serialu Ranczo u boku Pattona? Niesamowite życie Leona Niemczyka

Reklama

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Lewica. Na kolejnym miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja i Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Swoje przewidywania na temat losów obu połączonych formacji wyraził na początku lutego prof. Antoni Dudek z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego słowa zacytował portal „wp.pl”. Jego zdaniem na nowy byt polityczny tworzony przez środowisko AgroUnii i Porozumienia mogą zagłosować rolnicy, którzy zawiedli się na rządach Zjednoczonej Prawicy.

POLECAMY TAKŻE: Złe wieści dla widzów. Znany gwiazdor znika z hitu TVP?

Z drugiej jednak strony Antoni Dudek podkreślił, że nie wierzy w scenariusz, w którym Porozumienie i AgroUnia przekraczają razem w ramach nowej partii próg wyborczy.

– Kołodziejczak będzie zabierał głosy rolników, którzy popierali PiS, a rozczarowali się rządami prawicy. Ale nie bardzo wierzę, że uda mu się osiągnąć 5 procent – mówił nam na początku lutego profesor z UKSW.

Reklama

Sondaż wyborczy: wyniki

Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami otrzymało 34.6 proc. głosów w sondażu United Surveys. Druga Koalicja Obywatelska otrzymała 28 proc. głosów ankietowanych. Podium zamyka Lewica z wynikiem 9.1 proc. Czwarte miejsce przypadło Polsce 2050 z wynikiem 8.1 proc.

POLECAMY TAKŻE: Gwiazdor serialu Ranczo u boku Pattona? Niesamowite życie Leona Niemczyka

Konfederacja zajęła piąte miejsce z wynikiem 5.2 proc. Powyżej progu wyborczego znalazło się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska z wynikiem 5.1 proc. Koalicja AgroUnii i Porozumienia otrzymała w tym badaniu tylko 1.9 proc. Brak opinii wyraziło 8 proc. ankietowanych.

Źródło: Wirtualna Polska

Polecamy również przeczytać: 

Cios dla Nergala. Muzyk wyrzucony z siłowni

Kibic zakpił z Rybusa. Były reprezentant Polski również odpowiedział

„Nikt nie dzwoni”. Co z Gikiewiczem w reprezentacji Polski?

Polskie próby zdefiniowania także zjawiska występowania przestępczości zorganizowanej

Reklama