0

Najnowszy sondaż wyborczy. Niektóre partie mogą być w szoku

Reklama

Sondaż wyborczy pracowni Social Changes. Na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Partia Republikańska). Na drugim miejscu w dalszym ciągu jest Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Zielonych i Incjatywa Polska).

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Podium zamyka Lewica. Łącznie wymagany próg wyborczy przekroczyło sześć partii. Nie ma dobrych wieści dla Szymona Hołowni, którego ugrupowanie wyprzedzają wspomniana Lewica i także Konfederacja. Z kolei wynik Porozumienia może być szokiem dla działaczy tej partii.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Poniżej podium znalazła się Konfederacja tworzona przez Ruch Narodowy, Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena i środowisko Grzegorza Brauna. Tuż za Konfederacją znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Ostatnią partią, która przekracza próg wyborczy w sondażu Social Changes jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Poniżej progu jest Kukiz’15 i Porozumienie kierowane przez Magdalenę Srokę.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Jesienią okaże się, czy Prawo i Sprawiedliwości razem z koalicjantami utrzyma się przy władzy w kraju, którą utrzymuje od 2015 roku. Pierwsze symptomy kampanii wyborczej są już odczuwalne. Z ust polityków padły pierwsze postulaty, które dotyczą między innymi polityki mieszkaniowej w Polsce, która być może będzie tematem przewodnim zbliżających się jesiennych wyborów.

Reklama

Sondaż – wyniki

Zjednoczona Prawica z wynikiem 37 proc. prowadzi w najnowszym sondażu partyjnym, który został przeprowadzony przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl. Wynik formacji rządzącej nie uległ zmianie w porównaniu do ostatniego badania.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Zielonych i Incjatywa Polska), który uzyskała 29 proc. poparcia ankietowanych. Dla KO oznacza to minimalny spadek poparcia o 1 pp.

Podium w sondażu pracowni Social Changes zamyka Lewica z wynikiem 11 proc. Dla tej formacji oznacza to wzrost notowań o 2 pp. Na kolejnym miejscu jest Konfederacja z 8 proc. (wynik bez zmian). Dalej jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN uzyskała 7 proc. poparcia ankietowanych (bez zmian). Próg wyborczy przekrocza jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc. (bez zmian).

Zmalało poparcie dla Kukiz’15 – 1 proc., co oznacza spadek o 1 punkt procentowy. Z kolei Porozumienie zanotowało wynik 0 proc. 2 proc. respondentów wskazało inne ugrupowanie.

Źródło: Wprost

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto także wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama