0

Najnowszy sondaż wyborczy. Świetne wiadomości dla PiS

Reklama

Instytutu Badań Pollster przeprowadził sondaż wyborczy dla „Super Expressu”. Wynika z niego, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. To jednak nie koniec dobrych informacji dla środowiska politycznego kierowanego przez Jarosława Kaczyńskiego.

POLECAMY TAKŻE: Gwiazdor serialu Ranczo u boku Pattona? Niesamowite życie Leona Niemczyka

Reklama

Super Express, który zlecił sondaż poinformował o sporym wzroście poparcia dla ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, które poszło do góry o cztery punkty procentowe. „SE” przypomniało także, że eksperci wskazywali pod koniec 2022 roku, że poparcie dla PiS może ulec dalszemu spadkowi. Tak się jednak nie stało na ten moment.

POLECAMY TAKŻE: Jak Polacy oceniają przekop Mierzei Wiślanej? Są wyniki sondażu

– Eksperci prognozowali, że nowy rok przyniesie pogłębienie tej tendencji, gdyż szaleje inflacja, a do ceny energii i gazu dostawcy doliczają teraz dodatkowo 23 proc. VAT. Okazuje się, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma powód do zadowolenia. Według sondażu dla „Super Expressu” na PiS chce dziś zagłosować 34,76 proc. ankietowanych – to o 4 punkty procentowe więcej niż miesiąc temu – poinformował Super Express.

Reklama

Sondaż wyborczy – wyniki

Zjednoczona Prawica otrzymała w sondażu Instytutu Badań Pollster 34.76 proc. Koalicja Obywatelska, która uplasowała się na drugim miejscu otrzymała 29.02 proc. głosów uczestników badania. Podium zamyka Polska 2050 kierowana przez Szymona Hołownie. Partia byłego prezentera TVN tym razem uzyskała wynik 11.31 proc.

POLECAMY TAKŻE: Lewandowski wraca na tarczy. Barca przegrywa z Bayernem

Czwarte miejsce przypadło Lewicy z wynikiem 10.16 proc. Dalej jest Konfederacja z wynikiem 6.84 proc. Próg wyborczy przekracza jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe z rezultatem 5.14 proc. Poniżej progu wyborczego znalazła się formacja Kukiz’15 – 1.15 proc., Porozumienie – 1.05 proc. Inne partię – 0.57 proc.

Źródło: Super Express

Polecamy również przeczytać: 

Cios dla Nergala. Muzyk wyrzucony z siłowni

Kibic zakpił z Rybusa. Były reprezentant Polski odpowiedział

„Nikt nie dzwoni”. Co z Gikiewiczem w reprezentacji Polski?

Polskie próby zdefiniowania zjawiska występowania przestępczości zorganizowanej

Reklama