0

Najnowszy sondaż wyborczy. Zaskakujący wynik jednej partii

Reklama

Najnowszy sondaż wyborczy Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. Najlepszy wynik osiągnęła Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Partia Republikańska).

POLECAMY TAKŻE: TVN może być wściekły. Wypłynął mocny sondaż ws. Jana Pawła II

Reklama

Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni). Podium zamyka ugrupowanie Szymona Hołowni – Polska 2050. Ciekawie zapowiadają się kolejne wyniki.

Poniżej podium znalazła się Konfederacja (Ruch Narodowy, partia Sławomira Mentzena i środowisko Grzegorza Brauna „Korona”). Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (Wiosna Roberta Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Partia Razem). Z kolei wynik niższy od 5 proc. uzyskały: Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 i Porozumienie do niedawna prowadzone przez byłego wicepremiera Jarosława Gowina.

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek pokazała zdjęcie sprzed 20 lat. Fani mogą być w szoku (FOTO)

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. Jesienią okaże się, czy Prawo i Sprawiedliwości razem z koalicjantami utrzyma się przy władzy w kraju, którą posiada od 2015 roku. Pierwsze symptomy kampanii wyborczej są już odczuwalne. Z ust polityków padły pierwsze postulaty, które dotyczą między innymi polityki mieszkaniowej w Polsce, która być może będzie tematem przewodnim zbliżających się jesiennych wyborów.

Reklama

Sondaż Pollster – wyniki

W sondażu Instytutu Badań Pollster pierwsze miejsce zajęła Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Partia Republikańska) – 33.81 proc. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni) – 28.36 proc. Podium zamyka ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050 – 11.27 proc.

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Poniżej podium jest Konfederacja (Ruch Narodowy, partia Sławomira Mentzena i środowisko Grzegorza Brauna „Korona”) – 9.7 proc. Próg wyborczy w tym badaniu przekracza jeszcze Lewica (Wiosna Roberta Biedronia, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Partia Razem) — 9.3 proc.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – 4.53 proc. Kukiz’15 otrzymało 1 proc. Porozumienie 0.22 proc. Głosowanie na inne ugrupowanie zadeklarowało 1.81 proc. ankietowanych.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Super Express zwraca uwagę na wysoki wynik Konfederacji. W związku z tym poproszono o komentarz prof. Antoniego Dudka.

Jeden sondaż to jeszcze za mało, żeby mówić o trendzie – zastrzega profesor i tłumaczy, że być może jest to pierwszy sygnał, że dwie główne formacje zaczynają męczyć Polaków i część wyborców zaczyna szukać alternatywy dla PiS i obozu opozycji na czele z Platformą. Dla nich jedyną ucieczką pozostaje Konfederacja. Drugi element to zmiany personalne w Konfederacji – czytamy na stronie Super Expressu.

Źródło: Super Express

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama