0

Nie żyje legendarny muzyk. Przed śmiercią walczył z ciężką chorobą

Reklama

Nie żyje Lasse Wellander – członek legendarnego zespołu Abba. Wiadomość o śmierci znanego gitarzysty przekazała jego rodzina. Lasse Wellander zmarł w Wielki Piątek.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Z informacji podanych przez bliskich Lassego Wellandera wynika, że muzyk w ostatnim czasie wzmagał się z chorobą, która okazała się szybko rozprzestrzeniającym się nowotworem. Gitarzysta, zmarł 7 kwietnia.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Z ogromnym smutkiem musimy poinformować, że nasz ukochany Lasse zasnął na zawsze. Ostatnie chorował, a to, z czym się zmagał, okazało się szybko rozprzestrzeniającym się nowotworem. Zmarł w Wielki Piątek, otoczony tymi, których kochał – poinformowała rodzina Lassego Wellandera.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Byłeś wspaniałym muzykiem i skromnym człowiekiem jak mało kto, ale przede wszystkim byłeś wspaniałym mężem, ojcem, bratem, wujem i dziadkiem. Miły, bezpieczny, opiekuńczy i kochający… i wiele więcej, których nie da się opisać słowami. Byłeś bardzo ważny w naszym życiu i nie do pomyślenia jest, że musimy teraz żyć bez Ciebie. Bardzo Cię kochamy i tęsknimy. Lena, Ludwig i Andreas – napisała rodzina muzyka w oświadczeniu opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Reklama

Nie żyje Lasse Wellander

Lasse Wellander urodził się w 1952 roku. Do legendarnego zespołu Abba dołączył mając 22 lata. Wellander był stałym gitarzystą ABBA w latach 1975-1981, czyli w czasie, kiedy zespół przeżywał okres swojej największej popularności. Lasse Wellander brał również udział w tworzeniu sześciu wydanych w tym czasie albumów, z których ostatnim był „The Visitors”.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

W roku 2018 Abba postanowiła ogłosić swoją reaktywację. Natomiast we wrześniu 2021 roku członkowie legendarnego szwedzkiego zespołu zaprezentowali nowe piosenki, zapowiedzieli premierowy album i pożegnalną trasę koncertową. 5 listopada 2021 roku Abba wydała album pt. Voyage, który został jednocześnie ogłoszony ostatnim.

Źródło: Facebook, Onet, NaTemat

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama