0

Nie żyje znany polski aktor. Szokujące okoliczności śmierci

Reklama

Nie żyje znany aktor Piotr Wysocki. Artysta przez wiele lat był związany z Teatrem Osterwy w Lublinie. Smutną wiadomość o śmierci aktora przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych ośrodek teatralny Brama Grodzka.

POLECAMY TAKŻE: Kompromitacja reprezentacji Polski. Legenda mocno uderza w Lewandowskiego

Reklama

Piotr Wysocki był znamy z popularnych polskich produkcji, wśród których można wymienić między innymi serial „Czterej pancerni i pies”. Do śmierci znanego aktora miała dojść w wyniku pożaru domu w Trzcińcu Lubelszczyźnie. Piotr Wysocki miał 87 lat.

Zmarł Piotr Wysocki – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

POLECAMY TAKŻE: Co dalej z Adrianem Klarenbachem? Jest reakcja ze strony TVP

W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Grał również w rolach filmowych. Odznaczony odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Osterwy z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Nagrodzony Nagrodą Honorową Oddziału Lubelskiego ZASP, Honorową Nagrodą Artystyczną Wojewody Lubelskiego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego – poinformowano na profilu „Brama Grodzka” na Facebooku.

Reklama

Nie żyje Piotr Wysocki

Piotr Wysocki był znany między innymi z „Popiołów”, „Czterech pancernych i psa” czy „Kariery Nikodema Dyzmy”. Aktor miał zginąć w wyniku pożaru, do którego doszło około godz. 8 w niedzielę.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan ponownie w TVP? Padł twardy warunek

Palił się drewniany, kryty blachą budynek parterowy. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali mocno rozwinięty pożar. Dym wydobywał się ze szczelin dachu i otworów okiennych. Wyposażenie w środku uległo znacznemu spaleniu – przekazuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Przypuszczamy, że zmarłym może być 87-letni mieszkaniec tego domu. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkał sam i miał trudności z poruszaniem się. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości zmarłego – mówi Edyta Żur, rzeczniczka policji w Opolu Lubelskim.

Źródło: TVN24

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama