0

Nie żyje znany polski aktor. „Trudno pogodzić się z Jego nagłym odejściem”

Reklama

Nie żyje znany polski aktor Jan Kozikowski. Smutną wiadomość o śmierci artysty przekazał Teatr IMKA za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jan Kazikowski był nie tylko aktorem, lecz również scenografem. Występował na wielu scenach w Polsce. Artysta zmarł w wieku 52 lat.

POLECAMY TAKŻE: Jan Englert usłyszał szokującą diagnozę. Poruszające słowa znanego aktora

Reklama

Jan Kozikowski przyszedł na świat w 1971 roku w Kętrzynie. W 1995 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Dodatkowo podjął również studia w warszawskiej Katedrze Scenografii ASP.

Wystąpił między innymi w filmie dokumentalno-fabularyzowanym „Buntowcziczka nie z wybory” z roku 2002, „Boża podszewka” z 1997 roku, „Czytadło” z 1996 roku i również w „Heloiza i Abelard”.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Jan Kozikowski był odpowiedzialny jako scenograf pracował przy takich produkcjach jak: „Rosyjski Kontrakt”, „Emigranci”, „Mrok”, „Sprzedawcy gumek”, „Matka Joanna od aniołów” i również „Wszystkie lekcje odwołane”. Kozikowski otrzymał nagrodę Orła w kategorii „najlepsze kostiumy” za film „Pół serio”, którego premiera przypadła na rok 2001.

Reklama

Nie żyje Jan Kozikowski

Wiadomość o śmierci Jana Kozikowskiego przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych między innymi Teatr IMKA, z którym był związany zmarły aktor.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Wczoraj niespodziewanie odszedł Jan Kozikowski – ceniony aktor, scenograf i kostiumograf.W Teatrze Imka był autorem scenografii do wielokrotnie nagrodzonego spektaklu Hanocha Levina „Sprzedawcy gumek”. Spoczywaj w spokoju – poinformował Teatr IMKA.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca sytuacja w programie TVP. Prowadzący nagle pokazał wymowny gest (WIDEO)

O aktorze wspaniał także Teatr Polski w Warszawie.

W Teatrze Polskim w Warszawie spotkaliśmy się z Jankiem po raz pierwszy przy premierze sztuki Lidii Amejko „Nondum” w 2002 roku. Nawiązała się wówczas serdeczna relacja, która sprawiła, że każda kolejna wspólna premiera przynosiła nie tylko satysfakcję z pracy z Jankiem, ale także radość ze spotkania z Nim. Bardzo trudno pogodzić się z Jego nagłym odejściem. Żegnamy Go z wielkim smutkiem – napisał Teatr Polski w Warszawie.

Źródło: filmpolski, fb

Grafika główna: Freepik.com. Grafika została zaprojektowana przy użyciu zasobów z portalu Freepik.com. Autor: jcomp

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama