0

Niesamowita sytuacja z okazji Wielkanocy. „Takie było życzenie Emiliana Kamińskiego” (WIDEO)

Reklama

Emilian Kamiński zmarł pod koniec zeszłego roku. Artysta przez wiele lat prowadził Teatr Kamienica. Prócz spektakli w ramach działalności placówki dochodziło także do organizacji bardzo szczytnych przedsięwzięć. Jedno z nich odbyło się w związku ze świętami wielkanocnymi.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Emilian Kamiński zdobył uznanie w oczach polskich widzów za sprawą wielu ról teatralnych, telewizyjnych i również serialowych. Artysta zagrał między innymi w kultowym polskim filmie „U Pana Boga w ogródku”, gdzie wcielił się w postać Jerzego Bociana – świadka koronnego, który został umieszczony w ramach azylu w Królowym Moście w związku z toczącym się procesem przeciwko mafii.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Kamiński przez wiele lat występował również w dobrze znanym Polakom serialu Telewizji Polskiej – „M jak Miłość”, gdzie odegrał rolę Wojciecha Marszałka. Jednak dużą popularności aktorowi przyniósł także prowadzony przez niego od 2009 roku Teatr Kamienica.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Mimo wszystko przedsięwzięcie nie było czystą przyjemnością dla artysty, któremu już kilka lat po rozpoczęciu działalności próbowano odebrać miejsce realizacji spektakli.

Reklama

Emilian Kamiński i spotkanie wielkanocne w Teatrze Kamienica

Od początku istnienia Teatru Kamienica, z przerwą wymuszoną przez pandemię, w jego siedzibie przed każdą Wigilią i Wielkanocą odbywały się spotkania świąteczne organizowane przez Emiliana Kamińskiego dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

O tegorocznym spotkaniu poinformowano za pośrednictwem konta Teatru Kamienica na Facebooku.

Ze względu na pandemię nie mogliśmy się spotkać w ostatnich latach. Miniony rok był dla nas niezwykle trudny, dlatego też jeszcze bardziej doceniamy każdą chwilę, każde wyjątkowe spotkanie. Ta Wielkanoc również jest jednym z takich niesamowitych momentów. Dzięki niej możemy dać osobom bezdomnym namiastkę domu, rodzinnej, świątecznej atmosfery. Takie było życzenie Emiliana i tak pozostanie – powiedziała Justyna Sieńczyłło, podczas wielkanocnego spotkania z grupą osób dotkniętych problemem bezdomności.

Źródło: Pomponik, Facebook

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama