0

Niesamowite co zrobił Dawid Kubacki. Kibice mogą być zachwyceni (WIDEO)

Reklama

Dawid Kubacki w bardzo dobrym stylu rozpoczął wymagania w Norwegii. Polak wygrał w prologu do sobotnich zawodów na skoczni w Oslo. To jednak nie wszystko.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

Kadra polskich skoczków zdecydowanie może zaliczyć bieżący sezon do udanych. Przez długi czas liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był Dawid Kubacki. Jednak w ostatnim czasie Polaka wyprzedził Halvor Egner Granerud z Norwegii, który przed sobotnimi zawodami w swoim kraju ma nad liderem kadry polskich skoczków niemal 300 punktów przewagi.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Jednak ostatnie skoki wskazują, że to Kubacki jest w lepszej dyspozycji od reprezentanta Norwegii. Świadczyć o tym mogą choćby wyniki prologu do sobotnich zawodów na skoczni Holmenkollen w Oslo. Reprezentant Polski zajął pierwsze miejsce. Drugi był Timi Zajc ze Słowenii, trzeci Austriak Stefan Kraft, a z kolei Halvor Egner Granerud dopiero piąty. Norweg do Polaka stracił 6.6 pkt.

Dzisiaj wiedziałem, że stać mnie na zwycięstwo. Zbytnio w przyszłość nie będę wybiegał. Głównie się rozchodzi o loty, bo tam będzie do zdobycia najwięcej punktów – mówił Dawid Kubacki.

Reklama

Dawid Kubacki liderem

Wygrana Dawida Kubackiego w prologu jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi starami w ramach zawodów z cyklu Raw Air 2023. Aktualnie liderem jest Dawid Kubacki,  drugi Timi Zajc ze Słowenii, trzeci Austriak Stefan Kraft. Poza podium uplasował się Ryoyu Kobayashi z Japonii. Na piątym miejscu jest Halvor Egner Granerud z Norwegii.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Kolejne najwyższe miejsce wśród podopiecznych Thomasa Thurnbichlera zajął Kamil Stoch, który aktualnie jest na szóstym miejscu ex aequo z Anze Lanisek ze Słowenii. 22. miejsce przypadło Aleksandrowi Zniszczołowi, 39 jest Paweł Wąsek, Piotr Żyła 44, a Jakub Wolny 47.

Źródło: TVP Sport, YouTube

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama