0

Nowe wieści z PiS ws. rządu. Padły tajemnicze słowa

Reklama

Nowy rząd stworzy opozycja lub Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Jednak na ten moment najbardziej realnym scenariuszem jest ten, w którym to nowa Rada Ministrów będzie utworzona przez KO, Trzecią Drogę i Lewicę. Mimo wszystko w tej sytuacji składać broni nie zamierza PiS. O sprawy większości sejmowej został zapytany rzecznik rządu Piotr Muller.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Wybory parlamentarne już za nami. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości formacji Jarosława Kaczyńskiego do tego, aby kolejny raz utworzyć samodzielny rząd w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy.

Prawo i Sprawiedliwość w nowej kadencji polskiego będzie miało 194 posłów. Koalicja Obywatelska 157, Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe 65, Lewica 26, a Konfederacja 18 posłów.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja obiegła media. Chodzi o Kurdej-Szatan i TVP

Na ten moment Andrzej Duda nie podjął decyzji w kwestii powierzenia utworzenia rządu żadnej ze stron. Prezydent niedawno Jednak podkreślił, że na ten moment jest dwóch kandydatów: Mateusz Morawiecki z ramienia obozu Zjednoczonej Prawicy i Donald Tusk jako przedstawiciel opozycji.

Reklama

Nowy rząd: odpowiedź Piotra Mullera

Na temat większości parlamentarnej w nowym Sejmie został zapytany przez TVP Info rzecznik aktualnego rządu Zjednoczonej Prawicy — Piotr Muller. Polityk przyznał, że wewnątrz PiS sondowani są pewni politycy opozycji.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

– Oczywiście sondujemy część posłów opozycji, którzy nie zgadzają się choćby z wizją przymusowej integracji europejskiej, z pomysłami Lewicy, jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe – mówił Piotr Muller.

– Jest grupa posłów, którzy są rozsądni w tym zakresie. Mają podobne podejście. Dopóki nie ma desygnowania naszego kandydata na premiera, nie mają chęci ujawniania się, bo wiadomo jak może ich potraktować „liberalna elita” – dodał.

Źródło: rp.pl

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły również mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał również nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama