0

Nowy rząd PiS. Morawiecki przekazał najnowsze informacje

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek między innymi o tym, kiedy zostanie zaprezentowany skład jego Rady Ministrów. Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodał także, że o terminie wygłoszenia expose chciałby porozmawiać z nowym marszałkiem polskiego Sejmu – Szymonem Hołownią.

POLECAMY TAKŻE: Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje popularny aktor

Reklama

Nowa kadencja Sejmu rozpoczęła się już ponad tydzień temu. Jedną z pierwszych dużych zmian jest wybór Szymona Hołowni z Polski 2050 na marszałka polskiego Sejmu. Z kolei misję stworzenia nowego rządu otrzymał ze strony prezydenta Andrzeja Dudy reprezentant obozu Zjednoczonej Prawicy – Mateusz Morawiecki. Nie ulega wątpliwości, że dla dotychczasowego prezesa Rady Ministrów jest to zadanie bardzo trudne.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Prawo i Sprawiedliwość wygrało tegoroczne wybory parlamentarne, lecz nie otrzymało wystarczającej ilości mandatów, które umożliwiłyby formacji Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu. W bieżącej kadencji Sejmu PiS ma 194 posłów, Koalicja Obywatelska 157, Trzecia Droga 65, Nowa Lewica 26 i Konfederacja 18. Po wyborach parlamentarnych z 15 października do Sejmu nie weszli m.in. Bezpartyjni Samorządowcy i Polska jest jedna.

Reklama

Mateusz Morawiecki o składzie jego Rady Ministrów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, kiedy zostanie zaprezentowany skład jego Rady Ministrów. Szef rządu Zjednoczonej Prawicy zapowiedział, że „skład nowego rządu zostanie przedstawiony w poniedziałek”.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodał także, że o terminie wygłoszenia expose chciałby porozmawiać z nowym marszałkiem polskiego Sejmu – Szymonem Hołownią.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Znany dziennikarz nagle odchodzi z TVP?

O expose będę chciał właśnie porozmawiać z marszałkiem (Sejmu Szymonem – red.) Hołownią. Mam nadzieję, że do spotkania dojdzie i wówczas porozmawiamy o moim expose, które oczywiście będę chciał zaprezentować – przekazał Mateusz Morawiecki w piątek.

Źródło: TVN24

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat także 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama