0

Nowy rząd PiS? Pojawiła się nowa informacja

Reklama

Z informacji przekazanych przez portal „Wirtualna Polska” wynika, że Sławomir Mentzen z Konfederacji przyznał, że premier Mateusz Morawiecki zaprosił go na rozmowy ws. nowego rządu. Poseł‐debiutant  przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Morawiecki zwrócił się do Hołowni. Padły zaskakujące słowa

Reklama

Nowa kadencja Sejmu rozpoczęła się już tydzień temu. Jedną z pierwszych dużych zmian jest wybór Szymona Hołowni z Polski 2050 na marszałka polskiego Sejmu. Z kolei misję stworzenia nowego rządu otrzymał ze strony prezydenta Andrzeja Dudy reprezentant obozu Zjednoczonej Prawicy – Mateusz Morawiecki. Nie ulega wątpliwości, że dla dotychczasowego prezesa Rady Ministrów jest to zadanie bardzo trudne.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Co prawda Prawo i Sprawiedliwość wygrało tegoroczne wybory parlamentarne, lecz przełożyło się to na tylko 194 mandaty. W związku z tym nie brak jest opinii, że misja powierzona Mateuszowi Morawieckiemu być może nie dojdzie do docelowego skutku i w tej sytuacji prawdopodobnie nowy rząd zostanie utworzony przez ugrupowania znajdujące się w dotychczasowej opozycji – KO, Trzecią Drogę tworzoną przez Polskę 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe i także Nową Lewicę.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Z kolei dziś media obiegła informacja o zaproszeniu, które że strony Mateusza Morawieckiego otrzymał Sławomir Mentzen z Konfederacji.

Reklama

Sławomir Mentzen o zaproszeniu premiera

Sławomir Mentzen pytany jak idą rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim na temat nowego rządu, odpowiedział: „nie prowadzimy żadnych rozmów z premierem Morawieckim na temat nowego rządu”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

– Taka większość po prostu nie istnieje. Nie będzie żadnego rządu Mateusza Morawieckiego – podkreślił Mentzen.

Polityk przyznał, że wczoraj otrzymał zaproszenie na rozmowy ze strony Mateusza Morawieckiego.

„Dostałem wczoraj takie zaproszenie”. – Nie ma o czym rozmawiać. Premier Morawiecki jest człowiekiem całkowicie niewiarygodnym – zaznaczył Mentzen.

Mentzen, który w bieżącej kadencji Sejmu jest debiutantem, został także zapytany o słowa Krzysztofa Bosaka z jego ugrupowania, który kilka dni temu miał powiedzieć, że ” Konfederacja nigdy nie odmawia rozmów”, odpowiedział, że „dzisiaj mamy spotkanie w tej sprawie, po którym na pewno wydamy komunikat”. – Ja nie mam o czym rozmawiać z Mateuszem Morawieckim – powiedział jeden z liderów Konfederacji.

Źródło: wp

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Reklama