0

Nowy sondaż jak trzęsienie ziemi. Takich wyników nikt się nie spodziewał

Reklama

Nowy sondaż wyborczy pracowni IBRIS dla „Wydarzeń” Polsatu. Wynika z niego, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością. Kolejne miejsce zajęła Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Lewica. Do Sejmu weszłyby jeszcze Konfederacja. Fatalne wieści napływają dla Trzeciej Drogi, na której czele stoi Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Wybory parlamentarne odbędą się już za niespełna tydzień. Przypomnijmy, że wybory parlamentarne zarówno w 2015 i 2019 roku wygrywało Prawo i Sprawiedliwość razem z koalicjantami. Poprzednio również przez dwie kadencje rządy w Polsce sprawowała koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

W związku z tym wielu wyborców z uwagą śledzi informacje na temat nowych sondaży wyborczych. Jeden z najnowszych opublikowała pracownia IBRIS dla „Wydarzeń” Polsatu. Pierwsze miejsce przypadło Zjednoczonej Prawicy, drugie Koalicji Obywatelskiej, trzecie Lewicy, a czwarte Konfederacji. Poza Sejmem znalazłaby się Trzecia Droga, która ma wyższy próg wyborczy ze względu na status koalicji.

Reklama

Nowy sondaż wyborczy

PiS/Zjednoczona Prawica uzyskałaby 34,6 proc. Z kolei w poprzednim sondażu dla „Wydarzeń” partia Jarosława Kaczyńskiego i jej koalicjanci mogli liczyć na 32,6 proc. poparcia.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Na drugiej lokacie znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 27,9 proc. Poprzednio było to 26,6 proc. Z informacji przekazanych na stronie „Polsat News” wynika, że sondaż wykonano tydzień po „Marszu Miliona Serc”, który został zorganizowany 1 października w Warszawie.

Podium zamyka Lewica z wynikiem 11,4 proc., która poprzednio uzyskała 9,9 proc. Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja z wynikiem 7,7 proc. – poprzednio 9,5 proc. Poza progiem wyborczym znalazła się Trzecia Droga startująca jako koalicja PSL-PL2050 : 7.6 proc. – poprzednio było to 10.6 proc.

Do Sejmu nie weszliby także Bezpartyjni Samorządowcy — 1.8 proc., a poprzednio 1.5 proc. i także Polska Jest Jedna – 0.8 proc.

Źródło: Polsat News, RP

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama