0

Nowy sondaż obiegł media. Jego wyniki wielu mogą zaskoczyć

Reklama

Nowy sondaż wyborczy pracowni Pollster dla „Super Expressu”. Najwyższy wynik uzyskała Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Na kolejnym miejscu jest Koalicja Obywatelska. Podium w tym przypadku zamyka Trzecia Droga tworzona przez Polskie Stronnictwo Ludowe i PL2050. Próg wyborczy przekraczają jeszcze Konfederacja i Lewica.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Reklama

Wybory parlamentarne odbędą się już za niespełna tydzień. Przypomnijmy, że wybory parlamentarne zarówno w 2015 i 2019 roku wygrywało Prawo i Sprawiedliwość razem z koalicjantami. Poprzednio również przez dwie kadencje rządy w Polsce sprawowała koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

W związku z tym wielu wyborców z uwagą śledzi informacje na temat nowych sondaży wyborczych. Jednym z nich jest badanie pracowni „Pollster” dla „Super Expressu”. Z przytoczonych danych wynika, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Za opcją rządzącą jest Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Trzecia Droga. Łącznie próg wyborczy przekracza pięć ugrupowań.

Reklama

Nowy sondaż wyborczy

Z informacji dziennika wynika, że na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica, która w badaniu Pollster uzyskała 34,34 proc. poparcia, co oznacza spadek o 2,42%.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Dalej jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 30 proc. głosów, co oznacza spadek o 0,44%. Na kolejnej pozycji uplasowała się Trzecia Droga z wynikiem 11,76 proc., wzrost o 1,95%. Następne miejsce przypadło Konfederacji – 10,51 proc., wzrost o 1,86%. Próg wyborczy przekroczyła także Lewica z 8,23 proc., spadek o 1,49%.

Poza progiem znaleźli się: Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem 1,57 proc. – wzrost o 0,3%, Polska jest jedna z wynikiem 0.89 proc. – spadek o 0,67%. Inną partię wskazało 2,70 proc. – wzrost o 0.95%.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Krytyk surowo ocenił film Holland. Padły zaskakujące słowa [FOTO]

– Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 183 mandaty, Koalicja Obywatelska na 157, Trzecia Droga na 49, Konfederacja na 42 zaś Lewica na 28 mandaty – prognozuje, na podstawie sondażu prof. Jarosław Flis cytowany przez Super Express.

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 15 października. Poprzednio dwukrotnie w nich zwyciężyła formacja Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami.

Źródło: Super Express, RMF FM

Foto: gov.pl, Wikipedia CC BY-pl 3.0

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama