0

Nowy sondaż poparcia. Wyniki wielu mogą zaskoczyć

Reklama

Nowy sondaż poparcia autorstwa CBOS. Najwyższym poparciem cieszy partia Jarosława Kaczyńskiego — Prawo i Sprawiedliwość. Drugi najwyższy wynik przypadł Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Trzecia Droga (Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe). Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze Konfederacja i także Nowa Lewica.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Wybory parlamentarne w Polsce odbyły się w tym roku 15 października. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami – 35.38 proc. i 194 mandaty poselskie. Drugi wynik odnotowała Koalicja Obywatelska — 30.7 proc. i 157 mandatów poselskich.

Podium zamknęła Trzecia Droga (Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe) – 14.40 proc. i 65 posłów. Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze dwa ugrupowania. Są nimi Nowa Lewica — 8.61 proc. i 26 posłów i Konfederacja – 7.16 proc. i 18 posłów. W tej sytuacji partia Jarosława Kaczyńskiego nie uzyskała wystarczającej liczby mandatów poselskich, aby móc utworzyć samodzielny rząd.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

W tym tygodniu ukazał się nowy sondaż poparcia pracowni CBOS. Jak ponad miesiąc po wyborach wyglądają jego wyniki poparcia dla partii politycznych?

Reklama

Nowy sondaż wyborczy CBOS

W nowym sondażu pracowni CBOS najwyższy wynik spośród wszystkich uwzględnionych ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość – 29 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska — 24 proc. Podium zamyka Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe) — 13 proc. w grupie zdeklarowanych wyborców.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Powyżej progu wyborczego znalazły się jeszcze Nowa Lewica i również Konfederacja. Oba wymienione ugrupowania uzyskały taki sam wynik wynoszący 8 proc. Z kolei 5 proc. ankietowanych oddałoby swój głos na inne ugrupowanie. 13 proc. respondentów nie potrafi powiedzieć, na którą z partii lub z ugrupowań by głosował.

Źródło: Interia, Polskie Radio 24

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama