0

Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Nowy sondaż wyborczy pracowni Social Changes. Na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele, lecz przewaga nad drugą Koalicją Obywstelską jest bardzo mała. Wyniki powyżej poziomu wynaganego progu wyborczego uzyskało łącznie pięć ugrupowań.

POLECAMY RÓWNIEŻ: To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się już ponad miesiąc temu — 15 października. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość – 35.38 proc.

POLECAMY TAKŻE: Przykra wiadomość. Nie żyje popularny aktor znany z legendarnego filmu

Drugi wynik uzyskała Koalicja Obywatelska – 30.7 proc. Podium zamknęła Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe – 14.4 proc.

Powyżej progu wyborczego, a co za tym idzie z możliwością wprowadzenia swoich przedstawicieli do Sejmu znalazły się jeszcze: Lewica z wynikiem 8.61 proc. i również Konfederacja – 7.16 proc.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Teraz już ponad miesiąc po wyborach parlamentarnych nowy sondaż wyborczy opublikowała pracownia Social Changes. Na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Zjednoczona Prawica z PiS na czele, lecz wynik formacji Jarosława Kaczyńskiego jest niewiele większy od drugiej Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

Sondaż Social Changes — wyniki

W nowym sondażu pracowni Social Changes na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami) — 33 proc. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem niewiele mniejszym od Zjednoczonej Prawicy — 32 proc. Podium w tym przypadku zamyka Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe — 14 proc. w sondażu pracowni Social Changes.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Znany dziennikarz nagle odchodzi z TVP?

Wynik powyżej progu wyborczego odnotowały jeszcze dwa ugrupowania polityczne. Czwarte miejsce zajęła Konfederacja z wynikiem 9 proc i również Nowa Lewica – także 9 proc. Poniżej progu wyborczego znaleźli się Bezpartyjni Samorządowcy z wynikiem — 2 proc. „Inne ugrupowanie” wskazało 1 proc.

Źródło: wPolityce.pl

Foto: KPRM /Wikipedia, CC BY 2.0, European People’s Party

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat także 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama