0

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa o skoczku z Zębu

Reklama

Kamil Stoch i jego forma w tym sezonie to prawdziwa sinusoida. Początek był dla Polaka fatalny, lecz nadzieja pojawiła się pod koniec poprzedniego roku.

POLECAMY TAKŻE: Nie żyje Mateusz Murański – znany freak-fighter

Reklama

Niestety ostatnie starty polskiego mistrza wskazują, że złe demony z początku bieżącego cyklu ponownie wróciły, a zdaniem ekspertów – bez dobrych skoków Kamila Stocha możemy tylko pomarzyć o medalu drużynowym na mistrzostwach świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy, które rozpoczną się 23 lutego, a zakończą 4 marca.

POLECAMY TAKŻE: Donald Tusk i jego zarobki. Na tyle mógł liczyć dwa lata temu

Nie ulega wątpliwości, że od czasów Adama Małysza skoki narciarskie to jeden z bardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Godnie skoczka z Wisły zastąpił Kamil Stoch, który osiągnął coś, czego Małyszowi nigdy nie udało się zdobyć.

Mowa tu przede wszystkim o złocie IO. Stoch trzy razy zdobywał złoto, gdzie Adam Małysz również trzy razy zdobył maksymalnie srebro (obaj mistrzowie mają także na koncie po jednym brązowym medalu IO).

POLECAMY TAKŻE: Śmierć Mateusza Murańskiego. Prokuratura ujawnia nowe informacje

Teraz jednak Kamil Stoch jest zdecydowanie daleki od swojej najlepszej formy. Skoczek z Zębu aktualnie jest na 14. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do lidera traci aż 1229 pkt. Mimo wszystko Stoch jest w dalszym ciągu bardzo istotną częścią kadry polskich skoczków, którzy chcą walczyć o jak najwyższe laury.

Reklama

Kamil Stoch i jego skoki

Na temat Kamila Stocha wypowiedział się Kazimierz Długopolski – trener były kombinator norweski. Jego zdaniem bez dalekich skoków Stocha – polska reprezentacja nie ma szans na zdobycie medalu na MŚ w Planicy.

– Od Kamila Stocha wiele zależy. Poziom zrobił się naprawdę wysoki. Konkurencja nie śpi, dlatego bez daleko skaczącego Kamila nie mamy szans na medal w drużynówce. Jeśli Kamil Stoch się odbuduje, na co z pewnością go stać, a Aleksander Zniszczoł podtrzyma swą obecną dyspozycję, to będzie dobrze – uważa Kazimierz Długopolski w rozmowie z wp.pl.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

Donald Tusk nagle zniknął. Media podały powód

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Szokujące zachowanie także Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje aktor znany także z popularnego programu Telewizji Polskiej

Reklama