0

Ostatni sondaż przed wyborami. Tak wyglądają jego wyniki [FOTO]

Reklama

Ostatni przed wyborami sondaż wyborczy Estymator dla portalu dorzeczy.pl. W przypadku każdej z partii doszło do nieznacznych zmian w poparciu. Na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka Trzecia Droga tworzona przez Polskę 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Reklama

Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja, która odnotowała taki sam wynik jak Nowa Lewica. Poniżej progu wyborczego, a co za tym idzie bez swoich reprezentantów w Sejmie byliby Bezpartyjni Samorządowcy – jeżeli wyniki pracowni Estymator znalazłyby swoje odzwierciedlenie w niedzielnych wyborach.

To już cztery lata. W 2019 roku odbyły się ostatnie wybory parlamentarne, które drugi raz wygrała Zjednoczona Prawica, a więc Prawo i Sprawiedliwość z koalicjantami, co pozwoliło formacji Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie rządu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Drugie miejsce przypadło wówczas Koalicji Obywatelskiej. Trzecie było SLD, czwarte Polskie Stronnictwo Ludowe, a ostatnią formacją z wynikiem powyżej progu wyborczego była Konfederacja. W niedzielę nastąpi nowe rozstrzygnięcie.

Reklama

Sondaż wyborczy Estymator

Zjednoczona Prawica uzyskała w sondażu 36,7 proc., co oznacza spadek o 0,2 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania Estymatora. Druga jest Koalicja Obywatelska którą wskazało 29,9 proc. respondentów (-0,6 pkt proc.). Na trzecim miejscu jest Trzecia Droga z poparciem 10,1 proc. (wzrost poparcia o 0,7 pkt proc.).

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Do Sejmu weszłaby jeszcze Konfederacja – 9,7 proc. (+0,4 pkt proc.) oraz Nowa Lewica, która uzyskała taki sam wynik jak Konfederacja, czyli 9,7 proc. (+0,4 pkt proc.). Estymator podał także podział na mandaty przy wymienionych wynikach. Wygląda to następująco: Zjednoczona Prawica 202
Koalicja Obywatelska 153, Trzecia Droga 37, Konfederacja 35, Nowa Lewica 32
„Inni” – 1.

Źródło: Dorzeczy.pl

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama