0

Ostrzeżenie dla Tuska? Są wyniki nowego sondażu

Reklama

Nowy sondaż pracowni Pollster dla Super Expressu. Zapytano w nim ankietowanych o ocenę prac rządu Donalda Tuska, który miesiąc temu został zaprzysiężony i przejął stery władzy w Polsce.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokująca wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się w Polsce 15 października. Najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami, lecz ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości partii Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu mimo podejmowania w tym kierunku prób.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Jest najnowszy sondaż poparcia. Wyniki wielu mogą zaskoczyć

Misja stworzenia rządu przez Mateusza Morawieckiego zakończyła się niepowodzeniem. W tej sytuacji inicjatywa powołania nowej Rady Ministrów przeszła na trzy ugrupowania – Koalicję Obywstelską, Trzecią Drogę i Nową Lewicę, które razem uzyskały większość w Sejmie i utworzyły rząd, na którego czele stanął Donald Tusk.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ważna wiadomość ze strony prezydenta. Jest komunikat

W ostatnim czasie w polskiej polityce miały miejsce dość głośne wydarzeniach. Pierwsze z nich to zmiany w mediach publicznych, a w tym przede wszystkim w Telewizji Polskiej, do których doszło pod koniec zeszłego roku. Z kolei już w tym roku sporego rozgłosu nabrała sprawa dotycząca Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, którzy zostali skazani pod koniec grudnia i zatrzymani na początku 2024 roku.

Reklama

Sondaż Pollster dla Super Expressu

W sondażu zadano pytanie: „Jako oceniasz rząd Donalda Tuska po miesiącu działalności?”. „Dobrze” odpowiedziało 43 proc. „Źle” 38 proc., a z kolei odpowiedź „nie wiem” wybrało 19 proc. ankietowanych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zatrzymanie Kamińskiego i Wąsika. Są nowe informacje

Wynik negatywny jest zbliżony do wyniku wyborczego PiS i części wyniku Konfederacji. Ten elektorat podchodzi najbardziej krytycznie do rządu. Ocen pozytywnych jest więcej niż negatywnych, ale mniej niż koalicja otrzymała głosów w wyborach. To sygnał ostrzegawczy dla rządzących. Paliwo rozliczeń z przeszłością wystarczy im najwyżej na kilkanaście miesięcy – uważa politolog Rafał Chwedoruk, prof. Uniwersytetu Warszawskiego cytowany przy wynikach sondażu przez „Super Express”.

Źródło: Super Express

POLECAMY RÓWNIEŻ: 

Co z Kamińskim i Wąsikiem? Są najnowsze informacje

Zaskakujący wpis Klarenbacha. Wszystko jest raczej jasne

Widzowie będą zachwyceni. Kolejny znany dziennikarz w TV Republika

Stanowcze słowa prezydenta. Chodzi o Kamińskiego i Wąsika

Jest reakcja ze strony prezydenta. Padła ważna wiadomość

Reklama