0

Piotr Semka przekazał smutną wiadomość. Nie żyje znany polski dziennikarz

Reklama

Nie żyje Maciej Rosalak – polski dziennikarz i również publicysta. Smutną wiadomość o jego śmierci przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych dziennikarz Piotr Semka. Maciej Rosalak zmarł w wieku 76 lat.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wiadomości o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze (FOTO)

Reklama

Maciej Rosalak był absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Wykonywał również obowiązki drugiego sekretarza redakcji dziennika „Rzeczpospolita”. Był również jednym z autorów wstępów do dodatków „Rzeczpospolitej”: „Zwycięstwa Oręża Polskiego”, „Chwała Oręża Polskiego” i „Księga Kresów Wschodnich”.

POLECAMY TAKŻE: Dramat Karola Strasburgera. Gwiazdor TVP napisał o tym wprost

W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił obowiązki zastępcy redaktora naczelnego tygodnika „Wspólnota”. Należał również do składu redakcji „Historia Do Rzeczy”.

Został odznaczony przez prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego Krzyżem Kombatanckim,  Medalem Pro Memoria i także złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Niesamowite co zrobił Dawid Kubacki. Kibice mogą być zachwyceni (WIDEO)

Spotkaliśmy się niespodziewanie w zeszłym tygodniu w jednym programie. Potem długo rozmawialiśmy. Razem nagrywaliśmy Kalendarz Historyczny. Mój zmienniku, tak do mnie mówił. Dziękuję za wszystko Maćku. Odpoczywaj w Pokoju. RIP – napisał na Twitterze Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego współpracujący z Polskim Radiem.

Reklama

Nie żyje Maciej Rosalak

Wpis na temat śmierci Macieja Rosalaka opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych Piotr Semka – dziennikarz i publicysta „Do Rzeczy”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: To już oficjalnie koniec. Znany polski skoczek nagle zakończył karierę (WIDEO)

Był moim starszym kolegą z „Rzeczpospolitej” a potem z „Uważam Rze” i „Do Rzeczy”. Tytan pracy, erudyta, weteran Marca 1968. Człowiek najwyższej szlachetności R.I.P. – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Piotr Semka.

Maciej Rosalak był również autorem książek: „Tsunami historii” z 2016 roku, „Reduty września” z 1990 roku i „Wielkiej zarazy ludzkości” z 2020 roku. Maciej Rosalak był absolwentem wydziału historii na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: Twitter, Dorzeczy.pl

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama