0

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda polskiego sportu

Reklama

Nie żyje Edward Czerenik – polski skoczek wzwyż i członek legendarnego „Wunderteamu”. W trakcie swojej kariery wielokrotnie bił rekord Polski, a także był jednym z uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio.

POLECAMY TAKŻE: Niepokojący wpis Magdaleny Ogórek. Dziennikarka TVP skierowała ważny apel do fanów (FOTO)

Reklama

Przykrą wiadomość o jego śmierci przekazał Polski Związek Lekkiej Atletyki. Informacja na ten temat pojawiła się także na profilu Edwarda Czerenika w mediach społecznościowych. Legendarny sportowiec miał 83 lata.

Edward Czerenik urodził się 25 września 1940 roku w Dublanach. Ukończył Studium Nauczycielskie w Zielonej Górze, kierunek wychowanie plastyczne w 1962 roku i WSWF w Poznaniu w 1971 roku.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

Były nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem klasy mistrzowskiej (1986), m.in. kadry narodowej Polski w skoku wzwyż w latach 1976–1980.

Czerenik na temat swoich wspomnień sportowych pisał w książce pt. „Przeskoczyłem siebie”, która została wydana w 1985 roku przez Lubuskie Towarzystwo Kulturalne.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor i gwiazda popularnego serialu

W trakcie swojej kariery sportowej był 28-krotnym reprezentantem Polski w meczach międzypaństwowych: 28 startów, 12 zwycięstw indywidualnych. Pięć razy zostawał mistrzem Polski, 7 razy był rekordzistą kraju. Jako pierwszy Polak skoczył 2,20 m.

Reklama

Nie żyje Edward Czerenik

Zmarł Edward Czernik – czołowy polski skoczek wzwyż epoki „wunderteamu”. Wielokrotny mistrz i rekordzista (do 2.20 w 1964) kraju, 28-krotny reprezentant Polski w meczach międzypaństwowych, 9. zawodnik igrzysk w Tokio. Jeszcze do ubiegłego roku aktywny jako trener – poinformował na Twitterze „Athletics News”.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość! Dzisiaj w wieku 82 lat odszedł Edward Czernik legenda skoku wzwyż, trener. Najlepszy skoczek wzwyż w Polsce lat 60. XX w. ,mistrz i rekordzista Polski ,olimpijczyk ,medalista Uniwersjady – poinformował profil Trójskok na Facebooku.

Źródło: Fakt, Media Społecznościowe

POLECAMY TAKŻE PRZECZYTAĆ:

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany prezenter telewizyjny

Zmiany również w Wiadomościach TVP? Wszystko jest już jasne

To mogło zaboleć Tomasza Lisa. Znany dziennikarz nie gryzł się w język na jego temat

Dramat Dawida Kubackiego. Niesamowite, co powiedział Piotr Żyła

Kolejny cios także dla Tomasza Lisa. Była żona napisała mu to wprost (FOTO)

Reklama