0

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje popularny polski aktor

Reklama

Nie żyje znany polski aktor Cezary Kussyk. Wiadomość o śmierci aktora podały między innymi dwa polskie teatry: Teatr Polski w Szczecinie i Teatr Muzyczny Kapitol. Cezary Kussyk zmarł 9 września. W trakcie swojej kariery aktorskiej wystąpił w wielu spektaklach i również w popularnym polskim serialu komediowym „Świat według Kiepskich”, który był emitowany na antenie Telewizji Polsat.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Reklama

Zmarł Cezary Kussyk. Aktor w latach sześćdziesiątych ub. wieku pracował w Państwowych Teatrach Dramatycznych w Szczecinie, w ramach którego funkcjonował zespół aktorski naszego teatru.
Portret artysty, w roli Spiegelberga ze „Zbójców” Fryderyka Schillera (premiera – 3.12.1966 roku), można zobaczyć na wystawie fotograficznej z okazji 75-lecia naszego teatru. Ekspozycja znajduje się w foyer przy Scenie im. Jana Banuchy – poinformował Teatr Polski w Szczecinie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Przykrą wiadomość podał także Teatr Muzyczny Capitol, na którego scenie zmarły aktor wystąpił ostatni raz w 2014 roku w spektaklu „Nine”, gdzie wcielił się w rolę Kardynała.

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, że zmarł aktor Cezary Kussyk. W 2014 roku po raz ostatni wystąpił w Teatrze Muzycznym Capitol. Zagrał wtedy gościnnie w spektaklu „Nine” w reżyserii Arthura Kopita i Maury’ego Yestona, gdzie wcielił się w rolę Kardynała – czytamy.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Jak informuje Teatr Polski, uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek, 15 września na Cmentarzu Katolickim Sopocie. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia – poinformował Teatr Muzyczny Capitol.

Reklama

Nie żyje Cezary Kussyk

Cezary Kussyk był aktorem teatralnym filmowym. Urodził się 20 kwietnia 1936 roku. W 1959 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Debiutował na deskach Teatru Powszechnego w Łodzi.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

W trakcie swojej długiej i bogatej kariery występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Dramatycznym w Szczecinie i Teatrze Ziemi Opolskiej w Opolu. Z kolei od roku 1969 na stałe był związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu.

W ostatnim czasie wystąpił w takich produkcjach jak: „Rojst”, „Wielki tydzień”, „Zuzanna”, czy również „Pora roku” i „Sąsiedzi”. Z informacji przekazanych przez media wynika, że aktor zmarł 9 września. Pogrzeb artysty ma się odbyć 15 września na Cmentarzu Katolickim Sopocie.

Źródło: Film Polski, DDTVN

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama