0

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany i wybitny muzyk

Reklama

Nie żyje Daniel Walter Chorzempa. Muzyk polskiego pochodzenia zmarł samotnie we Włoszech. O sprawie informował profil na Facebooku „Zaginieni przed laty”. – Był rzadko spotykanym talentem. Niewielu było na świecie takich jak on – możemy przeczytać na temat muzyka we włoskiej prasie.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Reklama

Daniel Walter Chorzempa był amerykańskim muzykiem z polskimi korzeniami. Był laureatem między innymi nagród Der Deutsche Schallplattenpreis z 1973 roku i Grand Prix du Disque Towarzystwa Lisztowskiego w Budapeszcie z 1975 roku.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Z informacji podanych przez media wynika, że Chorzempa zmarł 25 marca. Prędko podjęto działania, aby odnaleźć jego bliskich.

Niegdyś sceniczna gwiazda, teraz sam w pokoju, nie może doczekać się pochówku – napisała na temat sytuacji po śmierci Chorzempy włoska prasa.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

W poszukiwania rodziny muzyka zaangażowała się strona „Zaginieni przed laty”, która działa na Facebooku.

–  Po licznych udostępnieniach, post dotarł do rodziny, która niezwłocznie się z nami skontaktowała. W imieniu rodziny dziękujemy za zaangażowanie się i pomoc – czytamy na stronie, która postanowiła zaangażować się w poszukiwania krewnych zmarłego muzyka polskiego pochodzenia.

Reklama

Nie żyje Daniel Walter Chorzempa

Daniel Walter Chorzempa był amerykańskim muzykiem o polskim pochodzeniu. W Stanach Zjednoczonych ukończył studia, a następnie zamieszkał we Włoszech. Polskie media przytaczają słowa włoskiej prasy, w której Chorzempa jest określany jako „obywatel świata i poliglota”.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Muzyk dysponował talentem do nauki języków obcych. „Doskonale mówił w ośmiu językach, ale przede wszystkim był znakomitym muzykiem” – możemy przeczytać na temat Chorzempa.

Daniel Walter Chorzempa pierwszy kontakt z edukacją muzyczną miał już w wieku czterech lat. Uczył się gry na skrzypcach i fortepianie, później także na organach. „Był dyrygentem, historykiem sztuki i absolwentem architektury” – dodaje „La Nazione”. Z dalszych informacji wynika, że Daniel Chorzempa zmarł 25 marca.

Miał słuch absolutny. Oznacza to, że potrafił rozpoznać wysokość dźwięku jedynie go słysząc – bez sprawdzania na instrumencie – czytamy na stronie Polsat News.

Daniel Walter Chorzempa zmarł w wieku 77 lat.

Źródło: Polsat News, I.pl

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama