0

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski aktor występujący m.in. w TVP

Reklama

Nie żyje Mirosław Kowalczyk – polski aktor występujący na deskach warszawskich teatrów i grający w jednych z najbardziej popularnych polskich seriali telewizyjnych. Wiadomość na temat śmierci artysty podał TVN24 powołując się na portal e-teatr.pl. Mirosław Kowalczyk miał 66 lat.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakujący wpis Andrzeja Dudy. Takich słów nikt się nie spodziewał (FOTO)

Reklama

Z dostępnych informacji wynika, że Mirosław Kowalczyk zmarł 5 marca, lecz dopiero po dwóch tygodniach wiadomość na ten temat za pośrednictwem portalu „e-teatr.pl” przekazał Rafał Dajbor. W opublikowanym artykule poinformowano, że uroczystości pogrzebowe Kowalczyka odbyły się na warszawskim Cmentarzu Wolskim.

POLECAMY TAKŻE: Magdalena Ogórek pokazała zdjęcie sprzed 20 lat. Fani mogą być w szoku (FOTO)

– Smutno mi, że już nigdy go nie spotkam. Żegnaj Mirku – napisał Rafał Dajbor na łamach strony „e-teatr.pl”. Przyczyna śmierci Mirosława Kowalczyka nie została podana.

– Poznałem Mirka Kowalczyka w 2016 roku, gdy poprosiłem go o wypowiedź o Mariuszu Gorczyńskim na moją stronę internetową. Zgodził się natychmiast. (…) Mirek okazał się być bardzo fajnym, interesującym rozmówcą.

POLECAMY TAKŻE: Tomasz Kammel wbił szpilę TVN? Zaskakujące słowa prezentera TVP (WIDEO)

Przegadaliśmy dłuższy czas nie tylko o Gorczyńskim, ale także o dawnych dziejach Teatru Syrena i w ogóle o różnych sprawach związanych z teatrem, telewizją, kinem – czytamy na stronie „e-teatr.pl”.

Reklama

Nie żyje Mirosław Kowalczyk

Mirosław Kowalczyk urodził się w 1957 roku. W latach 1979-1989 pracował na deskach warszawskiego Teatru Syrena. Następnie występował także w Teatrze Komedia, Teatrze Polskim, Teatrze Narodowym, Teatrze Adekwatnym czy również w Teatrze Na Woli.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Szeroka publiczność mogła spotkać Mirosława Kowalczyka w jednych z najbardziej popularnych polskich seriali takich jak: „Klan”, „Barwy Szczęścia”, „Plebania”, „Na wspólnej”, „Prawo Agaty”, „Samo życie”. Wystąpił również w filmach: „Pitbull” i „Różyczki”. Grywał również w reklamach. Pojawił się także w spocie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej z 2007 roku.

Źródło: TVN24, e-teatr.pl

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama