0

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski aktor

Reklama

Nie żyje znany polski aktor, menadżer kultury i reżyser Jan Greber. Wiadomości o śmierci artysty przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Popularny program znika z TVP. Prezes Telewizji Polskiej przekazał nowe informacje

Reklama

Jan Greber 20 sierpnia 1939 roku w Łucku. W roku 1963 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. Jego debiut teatralny miał miejsce 26 października 1963 roku. W latach 1963-79 występował w Teatrze Polskim w Poznaniu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Na to czekało wielu widzów Michała Rachonia. Wszystko jest już jasne [WIDEO]

Jan Greber w latach 1979-80 wykonywał obowiązki kierownika artystycznego Krakowskiej Estrady. W latach 1980-83 był kierownikiem artystycznym, następnie dyrektorem naczelnym i artystycznym Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych.

W trakcie swojej kariery występował zarówno w filmach i serialach takich jak: „Pensjonat pod różą”, „Marszałek Piłsudski”, „Pierwszy milion”, „Wszystkie pieniądze świata”, „Rzeka kłamstwa”, „Nieproszony gość”, „Zmiennicy”, „07 zgłoś się”, „Lalka” i także „Na białym szlaku”.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Jan Greber zmarł w środę 16 sierpnia 2023 r. w szpitalu w Międzylesiu. Informację o jego śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich (ZASP).

Reklama

Nie żyje Jan Greber

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że zmarł Jan Greber – aktor, menadżer kultury, reżyser, kierownik artystyczny, impresario, dyrektor teatrów m.in. w Łodzi, w Poznaniu, w Krakowie i w Warszawie. W latach 2002-2005 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego ZASP – czytamy w komunikacie Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

Od 1966 roku był członkiem Związku Artystów Scen Polskich ZASP- Stowarzyszenia. Zawsze pomocny i wrażliwy na potrzeby środowiska artystycznego. Będzie nam Go bardzo brakowało. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy współczucia – poinformowano.

Zmarłego Jana Grebera pożegnał także jego przyjaciel, scenarzysta i reżyser Krzysztof Deszczyński.

16 sierpnia 2023 r. odszedł w niedostępne przestrzenie dla żywych. Marzena straciła mur, betonowy mur, o który zawsze mogła się oprzeć, na niego wypłakać. Jednak zdarza się, że mury, nawet betonowe, ale utkane z człowieczej troski i zaufania któregoś dnia kruszeją i nie dają rady ogarnąć swoją ukochaną przestrzeń. Odchodzą… Marzena… Tulę… – czytamy.

Źródło: Plejada, Związek Artystów Scen Polskich

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama