0

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje znany polski polityk

Reklama

Nie żyje Aleksander Łuczak – były wicepremier i minister edukacji. Wiadomość na temat śmierci polityka opublikował za pośrednictwem mediów społecznościowych lider Polskiego Stronnictwa Ludowego — Władysław Kosiniak-Kamysz.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana polska aktorka i gwiazda serialu Telewizji Polskiej

Reklama

Aleksander Łuczak w trakcie swojej kariery politycznej przez długi czas był związany z Polskim Stronnictwem Ludowym. Należał także do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Polskiego Stronnictwa Ludowego „Odrodzenie”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: To już oficjalnie koniec. Znany polski skoczek nagle zakończył karierę (WIDEO)

Aleksander Łuczak pełnił obowiązki wiceprezesa Rady Ministrów od października 1993 r. do lutego 1996 r. z ramienia Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wykonywał także obowiązki ministra edukacji narodowej od października 1993 r. do marca 1995 r.

Był również przewodniczącym Komitetu Badań Naukowych. W latach 2003–2005 wiceprzewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Pełnił również obowiązki posła na Sejm X, I, II i III kadencji.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Niesamowite co zrobił Dawid Kubacki. Kibice mogą być zachwyceni (WIDEO)

W wieku 79 lat zmarł Aleksander Łuczak. Wicepremier, minister edukacji narodowej, wieloletni parlamentarzysta. Ludowiec i naukowiec, który zawsze kierował się dobrem Polski i drugiego człowieka. Rodzinie i bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia – poinformował za pośrednictwem swojego konta na Twitterze lider Polskiego Stronnictwa Ludowego — Władysław Kosiniak-Kamysz.

Reklama

Nie żyje Aleksander Łuczak

Aleksander Łuczak był również rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie, wykładowcą na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistą w zakresie historii partii ludowych.

POLECAMY TAKŻE: Dramat Karola Strasburgera. Gwiazdor TVP napisał o tym wprost

W 2010 roku były wicepremier startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego do sejmiku Mazowieckiego – ostatecznie jego start zakończył się niepowodzeniem.

Aleksander Łuczak otrzymał następujące odznaczenia państwowe: Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Zasługi i również Brązowy Krzyż Zasługi.

Źródło: Twitter, Onet, Wikipedia

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem także z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama