0

Polacy pogrążeni w smutku. Znany polski dziennikarz nie żyje

Reklama

Przykra wiadomość obiegła media – nie żyje Andrzej Stawiarski – polski dziennikarz i fotograf, który swoją pracę w mediach rozpoczął jeszcze w czasach stanu wojennego, kiedy to związał się z opozycyjną prasą. Po upadku w Polsce komunizmu był związany z m.in. krakowskim oddziałem Gazety Wyborczej. Był również redaktorem naczelnym „Miesięcznika Kapitałowego”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Andrzej Stawiarski urodził się w 1956 roku. Był absolwentem Wydziału Geologiczno-Poszukiwawczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1981-90 prowadził zajęcia w Instytucie Surowców Energetycznych AGH. W trakcie stanu wojennego związał się między innymi z „Czasem Solidarności”. Fotografował między innymi wydarzenia mające miejsce w Hucie im. Lenina w maju 1988 r.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Po upadku w Polsce ustroju komunistycznego związał się z krakowskim oddziałem Gazety Wyborczej, gdzie pełnił między innymi obowiązki szefa działu miejskiego. Andrzej Stawiarski był również redaktorem naczelnym i wydawcą takich tytułów prasowych jak „Miesięcznika Kapitałowego” i „Naszego Rynku Kapitałowego”.

Reklama

Nie żyje Andrzej Stawiarski

Na łamach „Tygodnika Powszechnego” tak wspominał wydarzenia mające miejsce w Hucie im. Lenina.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Na teren kombinatu, Huty im. Lenina, przemycono mnie w nocy z 3 na 4 maja przez dziurę w ogrodzeniu za wartownią. Oglądana z zewnątrz huta funkcjonowała normalnie, strażnicy legitymowali przy bramie, pracowały piece hutnicze. Strajkujący przebywali na wydziałach. Fotografowałem przez cały czas: łamistrajków, wiece, modlitwy, dyskusje komitetu strajkowego… Aż do rozbicia strajku po nocnym ataku ZOMO – wspominał zmarły dziennikarz w Tygodniku Powszechnym.

Ostatnie pożegnanie Andrzeja Stawiarskiego odbędzie się w najbliższy czwartek 12 października o godz. 11:00 cmentarzu Prądnik Biały w Krakowie.

Źródło: RMF FM

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama