0

Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje znany i wybitny polski aktor. Gwiazda produkcji TVP

Reklama

Smutna wiadomość obiegła media – nie żyje Edmund Karwański. Aktor w trakcie swojej kariery występował w dobrze znanych produkcjach Telewizji Polskiej, takich jak „Złotopolscy”, czy „Barwy Szczęścia”. Karwański w latach 1986 do 2010 pełnił obowiązki dyrektora Teatru Kwadrat. O odejściu artysty poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Teatr Kwadrat.

POLECAMY TAKŻE: Nowe informacje ws. Klarenbacha. Jest reakcja ze strony TVP

Reklama

Edmund Karwański w 1952 roku ukończył studia na PWST w Warszawie. Nieco wcześniej, bo 29 grudnia 1951 roku miał miejsce jego debiut teatralny.

W trakcie swojej długiej kariery występował na deskach m.in. Teatru Nowego w Warszawie, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Polskiego w Warszawie, Teatru Ateneum w Warszawie. Przez wiele lat był dyrektorem Teatru Kwadrat.

POLECAMY TAKŻE: To dlatego Fernando Santos został trenerem Polski? Przyjaciel 68-latka zdradza szczegóły

Karwański był również dobrze znany z gry w dobrze znanych polskich produkcjach takich jak „Polskie drogi”, „Człowiek z marmuru”, „Śmierć prezydenta”, „Żywot człowieka rozbrojonego”, „Złotopolscy”, „Magda M.” i również dobrze znany serial „Barwy Szczęścia”, w którym Edmund Karwański występował w latach 2009-2015.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Aktor wystąpił w kilkunastu sztukach Teatru Telewizji. Zagrał m.in. rolę Napiwkowskiego w spektaklu „Romans Pani Majstrowej”.

Reklama

Nie żyje Edmund Karwański

Smutną wiadomość o śmierci Edmunda Karwańskiego podał Teatr Kwadrat.

POLECAMY TAKŻE: Wszystko jest już jasne. Klarenbach pojawi się w kolejnym programie TVP Info

— Te bez mała ćwierć wieku pod Twoim kierownictwem, było dla naszego całego zespołu czasem ważnym, pełnym wyzwań, sukcesów, i ogromnej dumy i radości z wykonywanej pracy. Dziękujemy za te wszystkie wspólne lata, za to, że pod Twoim kierownictwem nasz Teatr nie tylko utrzymał, ale i zwiększył swoją renomę i popularność. Praca pod Twoim przewodnictwem była dla całego naszego zespołu ogromną przyjemnością i zaszczytem – poinformował Teatr Kwadrat za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Teatr Kwadrat (@teatr_kwadrat)

Źródło: Plejada

POLECAMY TAKŻE:

Na to czekali widzowie. Gwiazda TVP wraca do popularnego programu

Na to czekali widzowie TVP. Nowe nieoficjalne informacje ws. Adriana Klarenbacha

Co dalej z Adrianem Klarenbachem? Wymowny opis dziennikarza TVP (FOTO)

Znany aktor nie żyje. Szokujące okoliczności śmierci

Znany dziennikarz zaatakował Straż Graniczną. Właśnie zapadł wyrok sądu

Reklama