0

Polscy pogrążeni w smutku. Nie żyje popularny polski aktor

Reklama

Nie żyje znany polski aktor – Paweł Sanakiewicz. Wiadomość na temat śmierci artysty przekazał krakowski Teatr Bagatela, z którym aktor był związany. W ostatnim czasie Paweł Sanakiewicz wystąpił w serialu „Miasto skarbów” i filmie fabularnym „Twarz”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Na to czekało wielu widzów TVP. Michał Rachoń przekazał ważną wiadomość [FOTO]

Reklama

Paweł Sanakiewicz urodził się 10 marca 1954 roku w Krakowie. Ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w 1978 roku. W 1994 roku otrzymał nagrodę prezydenta miasta Lublina w 1994 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Otrzymał odznakę „Zasłużony Działacz Kultury” z okazji obchodów 109 rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie w 1995 roku. Z kolei sześć lat później odebrał Dyplom Uznania Zarządu Województwa Lubelskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

W trakcie swojej kariery Paweł Sanakiewicz występował w teatrach: Bagatela w Krakowie (1978-80), im. Słowackiego w Krakowie (1980-88), im. Osterwy w Lublinie (1990-2004), im. Żeromskiego w Kielcach (2006-2010). Natomiast od 2010 ponownie występował w Teatrze Bagatela w Krakowie.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Aktor znalazł się w obsadzie takich produkcji jak: „Miasto skarbów”, „Twarz”, „Klan”, „Pierwsza Miłość”, „Na Wspólnej”, „Złotopolscy”, czy również „Nie było słońca tej wiosny”. Sanakiewicz był również aktorem dubbingowym. Swojego głosu użyczył w bajce „Świnki” i „Podróże na burzowej chmurze”.

Reklama

Nie żyje Paweł Sanakiewicz

O śmierci aktora poinformował krakowski Teatr Bagatela, z którym aktor był związany.

Wiadomość, która do nas dotarła dziś rano przepełniła nas bólem i olbrzymim żalem. Odszedł wybitny, mądry, pełen charyzmy i uroku aktor i człowiek – poinformowano.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Miesiąc temu wspólnie świętowaliśmy jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Pawła. W 'Kotce na gorącym blaszanym dachu’ wcielał się w postać Dużego Taty – rola niezwykła, trudna, kunsztowna i przejmująca, której Paweł nadał dojmujący, indywidualny rys. Takie były postaci kreowane przez Pawła. Nigdy nie odpuszczał. Nie chodził na artystyczne skróty. Bezkompromisowy jako aktor. Dżentelmen i mentor. Mistrz ubarwiający nasze życie teatralnymi anegdotami, był pełnym pasji i przywiązania do najbliższych, niezwykłym przyjacielem, kolegą, aktorem. Sanak! Bez ciebie będzie pusto w Teatrze… – czytamy.

Źródło: WP Film, Film Polski

Foto: Pixabay.com

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość także dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz także nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama