0

Polska w żałobie. Nie żyje muzyk legendarnego polskiego zespołu

Reklama

Nie żyje Dominik Kuta, który przez lata był gitarzystą w zespole „Czerwone Gitary”. Wiadomości o śmierci Kuty przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Zbigniew Hołdys. Przykrą wiadomości potwierdziła także aktorka Laura Łącz – była żona zmarłego gitarzysty. Dominik Kuta miał 71 lat.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące zachowanie Nitrasa w Sejmie. Kaczyński wszystko nagrał (WIDEO)

Reklama

8 marca media obiegła bardzo smutna informacja na temat śmierci Dominika Kuty – polskiego gitarzysty, multiinstrumentalisty, wokalisty i również kompozytora. Największą popularność przyniosły mu występy w zespole „Czerwone Gitary”, do którego dołączyła 1 stycznia 1970 roku. Pełnił w nim funkcję wokalisty, gitarzysty, flecisty i także pianisty.

POLECAMY TAKŻE: To Jerzy Stuhr powiedział o sądach. Nagranie hitem internetu (WIDEO)

W trakcie swojej kariery oprócz „Czerwonych Gitar” był związany z takimi zespołami jak:”Bractwo Kurkowe”, „Grupa Dominika”, „74 Grupa Biednych” i również „Quorum”.

– Dominik Kuta sobie poszedł… Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach… bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek… – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze Zbigniew Hołdys.

Reklama

Nie żyje Dominik Kuta

O śmierci Dominika Kuty poinformował także profil zespołu „Czerwone Gitary” na Facebooku.

Z żalem przekazujemy informację o śmierci naszego byłego muzyka Dominika Kuty ( pseudonim Dominik Konrad).
Po odejściu Krzysztofa Klenczona w 1970 – przez kilka miesięcy współpracował z Zespołem – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Skandal na koncercie Kozidrak. Jest mocna reakcja TVP (WIDEO)

Dominik Kuta śpiewał, grał na instrumentach klawiszowych, flecie i gitarze. Dla podkreślenia jego roli multiinstrumentalisty, zespół przygotował nieco inny repertuar, pokazujący Jego umiejętności na LP „Na fujarce”. Nagrał również z CZG kilka piosenek wydanych przez NRD- owską wytwórnię płytową Amiga. Odszedł z zespołu w grudniu 1970 roku – czytamy na profilu „Czerwone Gitary” na Facebooku.

Prywatnie żoną Dominika Kuty była znana aktorka Laura Łącz. Para pobrała się w roku 1972. Ich małżeństwo przetrwało siedem lat. Z kolei jego siostrą była aktorka Magdalena Kuta, która jest dobrze znana przede wszystkim za sprawą gry w serialu „Ranczo”, gdzie wcieliła się w postać Leokadii Czerepach.

 

Źródło: Twitter, Wikipedia

POLECAMY TAKŻE INNE NASZE ARTYKUŁY: 

„Od Kamila Stocha wiele zależy”. Mocne słowa także o skoczku z Zębu

Gdzie zagra reprezentacja Polski z Albanią? Jest problemem z lokalizacją

Fatalny sondaż także dla Tuska. To lidera Platformy mocno zaboli

Kto wygrałby wybory prezydenckie? Zaskakujące wyniki sondażu

Daniel Obajtek także poinformował o nowych zasobach gazu w Polsce. Wieści potwierdza także Orlen

Reklama