0

Popularny polski aktor nie żyje. Pojawiły się nowe informacje

Reklama

Przykra wiadomość obiegła w tym tygodniu media – nie żyje znany polski aktor Andrzej Wilk, który przez wiele lat swojej kariery był związany przede wszystkim z wrocławską sceną teatralną i wystąpił w znanych polskich filmach „Wielki Szu” czy „Erratum”. Dziś nowe informacje podał Związek Artystów Scen Polskich. Chodzi o pogrzeb zmarłego artysty.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Na to czekało wielu widzów TVP. Michał Rachoń przekazał ważną wiadomość [FOTO]

Reklama

Andrzej Wilk urodził się 30 stycznia 1943 roku w miejscowości Kowala. W 1965 r. ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jego debiut teatralny nastąpił 19 listopada 1965 roku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

W 1994 roku otrzymał nagrodę za najlepszy epizod teatralny za rolę Reba Isze w przedstawieniu „Matka Joanna od Aniołów” w Teatrze Polskim we Wrocławiu w plebiscycie organizowanym przez Wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru i redakcję „Słowa Polskiego”. Osiem lat później został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

W trakcie swojej kariery aktorskiej występował na deskach teatrów wrocławskich: Dramatycznego (1965-69), Polskiego (1969-82) i również Współczesnego (1982-84). Z kolei od 1984 do 1990 r. był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu. W latach 1990-2017 ponownie występował jako aktor wrocławskiego Teatru Polskiego.

Aktor pojawił się również w obsadzie takich produkcji jak: „Erratum”, „Wielki Szu”, „Stacja Mirsk”, „Zasieki”, „Ubranie prawie nowe”, „Sól ziemi czarnej”, czy również „Piżama”.

Reklama

Nie żyje Andrzej Wilk – informacje o pogrzebie

Wiadomość o śmierci Andrzeja Wilka przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych między innymi Związek Artystów Scen Polskich. Padła również informacja na temat ostatniego pożegnania znanego aktora. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Kaplicy Cmentarza Grabiszyńskiego we Wrocławiu w dniu 9 września 2023 r. o godz. 14.00.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Smutna wiadomość. Nie żyje znana polska aktorka

Zarząd Oddziału ZASP we Wrocławiu ze smutkiem zawiadamia o śmierci naszego Kolegi, Andrzeja Wilka – aktora Teatru Polskiego i Współczesnego we Wrocławiu, Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru NST oraz Teatru Polskiego w Podziemiu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Kaplicy Cmentarza Grabiszyńskiego we Wrocławiu w dn. 09 września 2023 r. o godz. 14.00. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia – poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Film Polski, Związek Artystów Scen Polskich

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość także dla widzów Michała Rachonia. Doszło do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz także nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama