0

Problemy Magdaleny Ogórek. Pojawiły się nowe informacje

Reklama

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz niedawno usłyszeli wyrok sądu. Chodzi dokładnie o spór sądowy pary dziennikarzy z Elżbietą Podleśną. Na mocy orzeczenia sądu mają oni zapłacić grzywnę w związku ze słowami, które mieli wypowiedzieć na temat aktywistki. Dziś media obiegła informacja o reakcji w tej sprawie ze strony ministra sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobro.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Popularny program znika z TVP. Prezes Telewizji Polskiej przekazał nowe informacje

Reklama

Sprawę sądową Magdalenie Ogórek i Rafałowi Ziemkiewiczowi wytoczyła Elżbieta Podleśna. Chodziło o jeden z odcinków programu emitowanego na antenie TVP Info — „W tyle wizji”. W jego trakcie dziennikarze mieli podważyć kompetencje Podleśnej jako psychoterapeutki.

W lutym 2019 roku na antenie TVP w programie „W tyle wizji” podważali oni kompetencje Podleśnej jako psychoterapeutki. Sugerowali także, że namawia swoich pacjentów do udziału w antyrządowych manifestacjach, agitując politycznie podczas spotkań terapeutycznych – pisał na ten temat portal „Wirtualna Polska”.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Na to czekało wielu widzów Michała Rachonia. Wszystko jest już jasne [WIDEO]

W trakcie programu Ziemkiewicz powiedział „mam wrażenie, iż ich (pacjentów psychoterapeutki – red.) przyprowadza na te rozmaite eventy… zachowują się, jakoby mieli pranie mózgu fachowo zrobione”.

Z kolei Magdalena Ogórek powiedziała: „Wrażenie takie możemy odnosić i jeżeli jest to wykorzystywanie własnych umiejętności, tutaj de facto quasi lekarskich, do manipulowania psychiką ludzką, to ja myślę, że… czekam cały czas na reakcję Towarzystwa Psychologicznego w tej sprawie”.

POLECAMY TAKŻE: Niesamowity występ Blanki na imprezie TVP. To po prostu trzeba zobaczyć [WIDEO]

Dziś media obiegła informacja o interwencji w tej sprawie podjętej przez Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości – Zbigniewa Ziobro, który zdecydował się złożyć w tej sprawie skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego.

Reklama

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz: reakcja ministra sprawiedliwości

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną na wyrok skazujący Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza. Publicyści zgodnie z prawomocnym wyrokiem mają zapłacić grzywnę za wypowiedzi na antenie TVP Info o aktywistce Elżbiecie Podleśnej – poinformował dziś portal Wirtualne Media.

POLECAMY TAKŻE: Tego mało kto się spodziewał. Znana dziennikarka wraca do TVP

Głos w tej sprawie zabrał prokurator Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Prokurator Generalny wniósł o uchylenie wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie oraz orzeczenie co do istoty poprzez zmianę wyroku sądu I instancji i uniewinnienie oskarżonych od popełnieni zarzuconego im czynu – powiedział prokurator Karol Borchólski.

Źródło: wp, Wirtualne Media

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość także dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama