0

Premier przemawiał w Sejmie. Skandaliczne zachowanie poseł opozycji

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki po godzinie 10 wygłosił w polskim Sejmie expose. W jego trakcie Henryka Krzywonos-Strycharska stała odwrócona od Mateusza Morawieckiego. To nie pierwsze takie zachowanie posłanki wobec prezesa Rady Ministrów.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Wybory parlamentarne odbyły się już niemal dwa miesiące temu. Ostatecznie najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Jednak ostateczny podział mandatów tym razem nie dał możliwości ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu.

W bieżącej kadencji Sejmu możliwość na utworzenie samodzielnego rządu ma koalicja ugrupowań, które do tej pory znajdowały się w opozycji. Są nimi Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga (Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe) i także Nowa Lewica.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Wspomniane ugrupowania po październikowych wyborach posiadają łącznie 248 mandatów poselskich. Z kolei stan posiadania Prawa i Sprawiedliwości i jego sojuszników to 194. Warto dodać, że 18 mandatów poselskich posiada jeszcze Konfederacja.

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki i zachowanie poseł opozycji

Pod koniec listopada doszło do zaprzysiężenia rządu Mateusza Morawieckiego. Z kolei dziś — 11 grudnia — w polskim Sejmie premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose. W jego czasie posłanka z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Henryka Krzywonos-Strycharska postanowiła wstać i odwrócić się plecami do premiera.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

– Posłanka KO Henryka Krzywonos wstała i tak stoi obrócona plecami do premiera Mateusza Morawieckiego, gdy ten wygłasza expose. Obrócona plecami. Ostentacyjnie – napisał na ten temat dziennikarz Gazeta.pl – Jacek Gądek za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym „X” (dawniej Twitter).

Dziennikarz zamieścił także dwa nagrania dołączone do wpisu na ten temat.

Źródło: Twitter

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama