0

Prezydent poinformował o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej

Reklama

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zawetowaniu okołobudżetowej na rok 2024, w której zostały uwzględnione 3 miliardy złotych na media publiczne. Prezydent zwrócił się także do marszałków Sejmu i Senatu – Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Szymona Hołowni. 

POLECAMY RÓWNIEŻ: Co z rządem Tuska? Pojawiły się nowe informacje

Reklama

Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 miliardy złotych na media publiczne. Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa. Media publiczne trzeba najpierw rzetelnie i zgodnie z prawem naprawić – poinformował Andrzej Duda za pośrednictwem mediów społecznościowych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda TVP

Prezydent w swoim wpisie poinformował także, że po Świętach Bożego Narodzenia ma zamiar niezwłocznie złożyć do Sejmu własny projekt, który ma dotyczyć kwestii między innymi: podwyżek dla nauczycieli i również pozostałych wydatków, które zostały zaplanowane w ustawie okołobudżetowej. Głowa państwa wezwała także marszałków obu izb polskiego parlamentu do pilnego zwołania obrad w celu rozpatrzenia i przyjęcia projektu jeszcze w bieżącym roku kalendarzowym.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda ws. ustawy okołobudżetowej

Jednocześnie informuję, że po Świętach niezwłocznie złożę do Sejmu własny projekt, dotyczący m. in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej. W związku z powyższym wzywam Marszałka Sejmu Szymon Hołownia oraz Marszałka Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska do pilnego zwołania obrad obu Izb w celu rozpatrzenia i przyjęcia projektu jeszcze w tym roku – napisał prezydent.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Ogórek zwróciła się do fanów. Padły ważne słowa [FOTO]

Próba finansowania mediów publicznych przy pomocy ustawy okołobudżetowej (przez większość parlamentarną) jest w obecnej sytuacji niemożliwa do zaakceptowania. W moim projekcie ustawy wszystkie inne wydatki budżetowe – na czele z podwyżkami wynagrodzeń dla nauczycieli – zostaną zachowane – czytamy.

Źródło: Media Społecznościowe – Andrzej Duda

Zdecydowana reakcja prezydenta. Zapadła ważna decyzja

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Reklama