0

Prezydent podjął decyzję. Tak zareagowała Platforma Obywatelska

Reklama

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałkowym orędziu poinformował, że misję stworzenia nowego rządu powierzy dotychczasowemu premierowi z ramienia Zjednoczonej Prawicy — Mateuszowi Morawieckiemu. Na decyzję głowy państwa zareagowała Platforma Obywatelska, na której profilu w mediach społecznościowych pojawił się dotyczący tego wpis.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

15 października w Polsce odbyły się wybory parlamentarne. Ostatecznie najwyższy wynik spośród wszystkich startujących ugrupowań uzyskało Prawo i Sprawiedliwość razem ze swoimi koalicjantami. W nowej kadencji Sejmu swoich reprezentantów będą mieć także: Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga tworzona przez Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 Szymona Hołowni, Nowa Lewica i także Konfederacja.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Prawo i Sprawiedliwość łącznie uzyskało 194 mandaty, co nie pozwala formacji Jarosława Kaczyńskiego na utworzenie samodzielnego rządu. W tej sytuacji PiS musiałoby wejść w koalicję z innym ugrupowaniem lub przeciągnąć na swoją stronę wystarczającą liczbę posłów innych partii, aby móc utworzyć samodzielny rząd, który powinien liczyć mininum 231 parlamentarzystów.

Reklama

Prezydent podjął decyzję – reakcja Platformy Obywatelskiej

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałkowym orędziu poinformował, że misję stworzenia nowego rządu powierzy dotychczasowemu premierowi z ramienia Zjednoczonej Prawicy — Mateuszowi Morawieckiemu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

– Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformułowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Tym samym zdecydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szansę utworzenia rządu. Tak jak zapowiadałem w trakcie kampanii wyborczej i tak, jak to zawsze miało miejsce od czasu uchwalenia obowiązującej Konstytucji RP – powiedział Andrzej Duda.

Po decyzji prezydenta na profilu Platformy Obywatelskiej na Instagramie został zamieszczony wpis następującej treści: „Prezydent gra na zwłokę, a PiS kurczowo trzyma się stołków. Oddanie władzy to tylko kwestia czasu” – czytamy na zamieszczonym zdjęciu.

Z kolei w jego opisie dodano: „Zyskają trochę czasu, ale to my wspólnie wygraliśmy. Ich już nie ma!” – czytamy.

Źródło: Instagram

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama