0

Problemy Michała Rachonia? Media obiegła ważna informacja

Reklama

Z informacji przekazanych przez portal „Press” wynika, że na dziennikarza TVP Michała Rachonia skargę do Rady Etyki Mediów miały złożyć dwie posłanki – Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka. Powodem ma być sytuacja, do której doszło przed tegorocznymi wyborami parlamentarnymi przed budynkiem TVP w Warszawie.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

Reklama

Michał Rachoń to dziennikarz Telewizji Polskiej. W przeszłości współpracował między innymi z Gazetą Polską, Gazetą Polską Codziennie, portalem niezalezna.pl. W roku 2013 został prowadzącym  „Polska na dzień dobry” w Telewizji Republika. 14 lutego 2016 rozpoczął prowadzenie audycji Woronicza 17 na antenie TVP Info.

W tym roku na antenie publicznego nadawcy zadebiutował serial dokumentalny „Reset”, za którego wykonanie odpowiada między innymi Michał Rachoń i również znany polski historyk – Sławomir Cenckiewicz.

POLECAMY TAKŻE: Zaskakująca wiadomość obiegła media. Popularny dziennikarz odszedł z TVP

— Cykl dokumentalny pokazujący politykę międzynarodową oraz relacje Polski z krajami NATO oraz Rosją. Kulisy prowadzenia tej polityki w rozmowach ze specjalnymi gośćmi – tak na temat serialu dokumentalnego „Reset” możemy przeczytać na stronie Telewizji Polskiej.

Reklama

REM ws. dziennikarza TVP

Niedawno w mediach głośno było na temat sytuacji, do której doszło przed budynkiem TVP. Według polityków opozycji Michał Rachoń „w natrętny sposób przerywał wypowiedź Donalda Tuska podczas konferencji prasowej odbywającej się 19 września br. przed budynkiem TVP w Warszawie”. W związku z tym Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka miały złożyć skargę na dziennikarza do Rady Etyki Mediów.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

W odpowiedzi przewodniczący REM Ryszard Bańkowicz napisał: „zasady etyki zawodowej zapisane w Karcie Etycznej Mediów dotyczą wyłącznie publikacji dziennikarskich: artykułu prasowego, audycji radiowej, programu telewizyjnego itp. Złamanie którejkolwiek z nich nastąpić może więc tylko w publikacji”. I dodał, że  opisanym w skardze zachowaniem Rachoń „naruszył zapewne zasady współżycia społecznego, lub zwykłej przyzwoitości – ale kompetencje REM nie obejmują formułowania takich ocen”.

Źródło: Press

POLECAMY TAKŻE:

Matka zamordowanej Anastazji nie wytrzymała. Padły mocne słowa [FOTO]

Andrzej Seweryn poniesie konsekwencje za swoje słowa? Pojawiły się nowe informacje [WIDEO]

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje gwiazda znanego polskiego serialu

Dramat 27-letniej Polki. Ojciec kobiety przekazał nowe informacje

Fatalna wiadomość dla widzów TVP. To już koniec znanego programu

Reklama