0

Problemy opozycji? Padła zaskakująca wiadomość

Reklama

Nowy rząd: Z informacji przekazanych przez portal „Onet” wynika, że rada krajowa Partii Razem w nocy z czwartku na piątek przyjęła uchwałę, która zakłada poparcie dla przyszłego rządu Donalda Tuska, lecz bez wejścia tego ugrupowania w jego skład.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Już 13 listopada odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Zostanie ono rozpoczęte przez marszałka seniora, który został wskazany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jest nim poseł Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który od wielu już lat pełni obowiązki parlamentarzysty.

Na początku bieżącego tygodnia prezydent Andrzej Duda podjął decyzję o tym, aby stworzenie nowego rządu powierzyć Mateuszowi Morawieckiemu z obozu Zjednoczonej Prawicy. Jednak środowisko polityczne dotychczasowego premiera może mieć problem w tej kwestii.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Przypomnijmy bowiem, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało tegoroczne wybory parlamentarne, lecz uzyskany wynik tym razem nie dał formacji Jarosława Kaczyńskiego na posiadanie sejmowej większości.

W tej sytuacji nowy rząd, który będzie posiadać większość w Sejmie stworzą Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica, w której skład wchodzi Partia Razem.

Reklama

Nowy rząd: Partia Razem poza rządem?

Z informacji przekazanych przez portal „Onet” wynika, że rada krajowa Partii Razem w nocy z czwartku na piątek przyjęła uchwałę, która zakłada poparcie dla przyszłego rządu Donalda Tuska, lecz bez wejścia tego ugrupowania w jego skład.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Rada krajowa partii Razem w nocy przyjęła uchwałę, która zakłada, że politycy tego ugrupowania poprą rząd Donalda Tuska, ale oficjalnie do rządu nie wejdą. Jak słyszymy, to efekt tego, że w trakcie negocjacji koalicyjnych liderów opozycji ważne dla partii Razem postulaty nie zostały wzięte pod uwagę – poinformował w tej sprawie portal „Onet”.

Źródło: Onet

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama