0

Problemy sędziego Szymona Marciniaka. Pojawiły się nowe informacje

Reklama

Szymon Marciniak ponownie stanął w centrum uwagi mediów. Wszystko to za sprawą zgłoszenia skierowanego przez UEFA przez stowarzyszenie „Nigdy więcej”. Chodzi o spotkanie zorganizowane przez Sławomira Mentzena – polityka związanego z Konfederacją – na którym pojawił się między innymi polski sędzia. Teraz UEFA podjęła decyzję w sprawie Polaka.

POLECAMY TAKŻE: Na to czekało wielu widzów TVP. Telewizja Polska ogłosiła wspaniałą wiadomość

Reklama

Przyczyną całej sytuacji miało być spotkanie Szymona Marciniaka ze Sławomirem Mentzenem, które odbyło się 29 maja. Polski sędzia wziął udział w konferencji „Everest” w Katowicach zorganizowanej właśnie przez znanego polityka z ramienia Konfederacji.

Do tej sprawy szybko odniosła się UEFA, która oświadczyła, że: „jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień” – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znany aktor

„UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzą się 'wartościami’, które są promowane przez daną grupę i bardzo poważnie traktują te zarzuty” – napisano.

Szymon Marciniak opublikował oświadczenie, w którym podkreślił wartości, które stawia na pierwszym miejscu w swojej pracy.

Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem – oświadczył polski sędzią piłkarski.

POLECAMY TAKŻE: Kurdej-Szatan wystąpiła w reklamie. Ziemkiewicz bez hamulców to skomentował (FOTO)

W związku z zamieszaniem wokół polskiego sędziego pojawiły się spekulacje, że w tej sytuacji może mu zostać odebrana możliwość poprowadzenia zbliżającego się finału Ligi Mistrzów. Teraz media obiegła nowa wiadomość ze strony UEFA w sprawie Polaka.

Reklama

Szymon Marciniak i decyzja UEFA

Szymon Marciniak został niedawno ogłoszony sędzią spotkania finałowego Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Interem Mediolan. Jednak ze względu na złożony w jego sprawie donos do UEFA pojawiły się spekulacje, że Polak może stracić możliwość poprowadzenia wyczekiwanej konfrontacji obu drużyn.

Polecamy również: Na to czekali Polacy. Ujawniono wspaniałą wiadomość o występie Polski na Eurowizji (WIDEO)

Na szczęście UEFA opublikowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym poinformowano, że Szymon Marciniak pozostanie sędzia tego meczu.

 

Źródło: Polsat News

POLECAMY TAKŻE:

Dramat wybitnego polskiego sędziego. Szymon Marciniak przerwał milczenie

Niesamowity występ Dody w TVP. „Przejdzie do historii” (WIDEO)

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legenda polskiego sportu

Szokujący wpis Magdaleny Ogórek. Tego nikt się nie spodziewał [FOTO]

Reklama