0

Problemy Tomasza Lisa. Zapadł wyrok sądu

Reklama

Tomasz Lis usłyszał wyrok. Sąd pierwszej instancji uznał, że znany dziennikarz jako redaktor naczelny „Newsweek Polska” jest winny opublikowania w tygodniku nielegalnej reklamy alkoholu. Dziennikarz odniósł się już do informacji na ten temat za pośrednictwem mediów społecznościowych. Lis wykonywał obowiązki redaktora naczelnego Newsweek Polska do 2022 roku.

POLECAMY TAKŻE: Nowy sondaż wyborczy. Zaskakujące wyniki poparcia

Reklama

Z informacji przekazanych przez media wynika, że Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa wyrokiem nakazowym skazał Tomasza Lisa za nielegalną reklamę alkoholu i wymierzył mu grzywnę w łącznej wysokości 20 tys. zł. Dodatkowo dziennikarz miał zostać zobowiązany do poniesienia kosztów procesu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Będzie nowy rząd PiS? Zaskakujące słowa Morawieckiego

Tomasz Lis odniósł się do tych informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na swoim koncie na Twitterze skomentował artykuł na ten temat opublikowany przez profil katolickiej rozgłośni radiowej – „Radio Maryja”. Dziennikarz poinformował między innymi o tym, że w związku z decyzją sądu w jego sprawie – jego pełnomocniczka wniosła sprzeciw.

Reklama

Tomasz Lis i wyrok sądu

Tomasz Lis w swoim wpisie podkreślił, że jest w tej sprawie niewinny. Dodał również, że jego pełnomocniczka poczyniła już pewne kroki w związku z werdyktem sądu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Zaskakująca informacja. Znany polityk odmówił Tuskowi?

Radio Maryja skwapliwie informuje o wyroku w sprawie, w który jestem absolutnie niewinny, a sąd nie wezwał mnie na rozprawę, nie pozwolił zeznawać i nie poinformował mnie o wyroku. Moja pełnomocniczka już wniosła sprzeciw. Sprawa zacznie się od nowa – napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze były redaktor naczelny „Newsweek Polska” — Tomasz Lis jednocześnie komentując wpis profilu „Radia Maryja” — „Sąd skazał Tomasza Lisa za nielegalną reklamę alkoholu”.

 

Źródło: Wirtualne Media, Twitter (X.pl)

POLECAMY RÓWNIEŻ INNE NASZE MATERIAŁY: 

To już oficjalne. Znany dziennikarz odchodzi z TVP

To się Tuskowi nie spodoba. Padły właśnie mocne słowa prezydenta

Jakubiak ostrzega Hołownię. Polityk powiedział to wprost

Tusk będzie mieć problem? Zaskakujące słowa znanego polityka

Problem Romana Giertycha. Polityk przegrywa w sądzie

Mocne słowa z Pałacu Prezydenckiego. To się opozycji nie spodoba

Reklama