0

Prof. Bralczyk bezlitosny dla Tuska. Do sieci trafiło nagranie

Reklama

Do internetu już pewien czas temu trafiło nagranie, na którym znany językoznawca Jerzy Bralczyk skomentował pewne wypowiedzi, które miały paść z ust aktualnego lidera Platformy Obywatelskiej — Donalda Tuska. O co dokładnie chodzi?

POLECAMY RÓWNIEŻ: Awantura na konferencji Kołodziejczaka. Nagranie trafiło do internetu [WIDEO]

Reklama

Jerzy Bralczyk to znany polski językoznawca i także profesor nauk humanistycznych, polonista. Bralczyk to także popularyzator wiedzy o języku, wpływowy gramatyk normatywny i autorytet preskrypcyjny. Pewien czas temu w internecie, a dokładniej w mediach społecznościowych pojawił się pewien fragment wypowiedzi profesora Bralczyka, w którym wspomniał o pewnych wypowiedziach politycznych.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Rodzinny dramat Dawida Kubackiego. Tata skoczka zdradził zaskakujące informacje

Z dostępnych informacji wynika, że nagranie na pewno nie jest nowe. Pochodzi ono najprawdopodobniej sprzed dekady. Z informacji portalu „wpolityce.pl” wynika, że jest to fragment z wystąpienia Jerzego Bralczyka pt. „O polskim mówieniu publicznym”, które miało miejsce podczas XXXVI Sympozjum Naukowego Współczesna Gospodarka i Administracja Publiczna w dniach 18-20 stycznia 2013 r. w Zawierciu.

Reklama

Jerzy Bralczyk o Donaldzie Tusku

W reklamie jest jawne udawanie, a w polityce, no właśnie to jest tak, że czasem ta skuteczność pojawia się w wypowiedziach, co bardziej naiwnych polityków. Pamiętam taką jedną wypowiedź, jednego z polityków, nie wiem czy państwo rozpoznają, kto tak powiedział. Zapytano go, czy to jest dobrze, że ktoś kogoś o coś oskarżył. On mówi – to jest tak poważny zarzut, że jak on nie jest dobrze udokumentowany, to może być nieskuteczny – mówił Jerzy Bralczyk na nagraniu.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Tak wygląda nowa gwiazda TVP. Poprowadzi nowe show Telewizji Polskiej [FOTO]

Ten sam polityk, kiedy wygłaszał expose, już się zdradziłem, powiedział – staje tu przed państwem, ale także polską opinią publiczną – naprawdę tak powiedział. A Ci, którzy prowadzili jego kampanię – zapytano, jaki był pomysł na kampanię, no mówią, ta pani, która prowadziła te kampanię – no różne mieliśmy pomysły, ale po pewnym czasie zdecydowaliśmy, że będziemy pokazywali kandydata takim, jakim on jest naprawdę – mówił znany językoznawca.

Państwo wiecie o kogo chodzi? Niestety o Donalda Tuska. Nie mam nic przeciwko Donaldowi Tuskowi, każdy z nich jest taki, on jest może po prostu bardziej naiwny i dlatego może ujawnia to wszystko w taki sposób – powiedział Profesor Bralczyk.

 

Źródło: Twitter, wpolityce.pl

POLECAMY RÓWNIEŻ PRZECZYTAĆ:

Ważna wiadomość dla widzów Michała Rachonia. Doszło również do istotnej zmiany [FOTO]

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje znany aktor

Jakimowicz także nie odpuszcza. Zaskakujące słowa o Magdalenie Ogórek

Ziemkiewicz nie wytrzymał. Mocno odpowiada na słowa Andrzeja Seweryna [WIDEO]

Nowe nagranie także z Andrzejem Sewerynem. Nie wszystkim się ono spodoba [WIDEO]

Reklama